VIDEO Besnenie chuligánov nemá konca: Depay a ďalšie hviezdy Lyonu napadnuté priamo na ihrisku!

Fanúšikovia Bastie vtrhli na ihrisko a zaútočili na rozcvičujúcich sa hostí
Fanúšikovia Bastie vtrhli na ihrisko a zaútočili na rozcvičujúcich sa hostí

PARÍŽ - Nedeľňajší zápas Bastia - Olympique Lyon vo futbalovej Ligue 1 pre výtržnosti nedohrali. Duel 33. kola najvyššej francúzskej súťaže sa v dôsledku vyčíňania fanúšikov domácej Bastie začal o približne 55 minút neskôr. Diváci pred zápasom s plánovaným výkopom o 17.00 h vtrhli na hraciu plochu a strkali do hráčov súpera, ktorí sa práve rozcvičovali.

Futbalisti Lyonu sa vrátili do šatní a údajne odmietli nastúpiť. Po zásahu riadiaceho orgánu súťaže Ligue de Football Professionnel (LFP) napokon súhlasili s pokračovaním duelu, podmienkou však bolo, že po akomkoľvek ďalšom incidente zápas ukončia.

Ďalšie nepokoje vypukli po bezgólovom prvom polčase. Keď brankár hostí Anthony Lopes opúšťal trávnik, napadli ho viacerí diváci, ktorí medzitým opäť zišli z tribún. Podľa britského internetového denníka The Independent Lopesa dokonca kopol aj jeden z usporiadateľov, ktorý mal dohliadať na dodržiavanie poriadku na štadióne.

Vedenie súťaže informovalo, že incidenty vyšetrí jeho disciplinárna komisia. Medzitým vyzvalo Bastiu, aby zakázala vstup na štadión fanúšikom, ktorí vyvolali výtržnosti.

V tomto roku to nebolo prvýkrát, čo priaznivci Bastie spôsobili svojmu klubu problémy. Vo februári počas zápasu rasisticky urážali útočníka Maria Balotelliho v službách Nice. Bastiu vtedy potrestali čiastočným uzavretím štadióna na tri stretnutia.

Tento týždeň to bol už druhý zápas Lyonu poznačený výtržnosťami divákov. Olympique čelí hrozbe sankcií od Európskej futbalovej únie (UEFA) za vyčíňanie priaznivcov hostí pred štvrtkovým zápasom štvrťfinále Európskej ligy s Besiktasom Istanbul. Z bezpečnostných dôvodov museli dokonca vpustiť divákov na hraciu plochu po tom, čo priaznivci tureckého klubu na tribúne odpálili pyrotechniku. Začiatok stretnutia vtedy odložili o 45 minút.

 


Tagy: Olympique Lyon SC Bastia Memphis Depay

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
thesun.co.uk; Video: Be in Sports

DISKUSIA