VIDEO+FOTO Ani krvavé zranenie ho neodstavilo: Mladá hviezda NHL ukázala, že hokej sa hrá srdcom

Zach Werenski napriek krvavému zraneniu hrdinsky zápas dohral Zach Werenski napriek krvavému zraneniu hrdinsky zápas dohral Zdroj: dailymail.co.uk

COLUMBUS - Hokejovému klubu Columbus Blue Jackets nepomôže do konca play off zámorskej NHL obranca Zach Werenski. Pre 19-ročného zadáka sa predčasne skončila sezóna pre zlomeninu lícnej kosti.

Werenski nedohral pre zranenie tretie stretnutie 1. kola play off proti Pittsburghu Penguins. Obranca Columbusu dostal v druhej tretine pukom do tváre od Phila Kessela. Navyše po nešťastnej rane pukom hra nebola prerušená a Pittsburgh z následnej akcie vyrovnal skóre na priebežných 3:3.

Mladík neskôr odohral v tretej perióde niekoľko striedaní s maskou na tvári, ale po opuchnutí oka musel vynechať zvyšok zápasu. Talentovaný mladík ukázal, že hokej sa hrá srdcom a pre klub spraví naozaj všetko.

Zach Werenski napriek krvavému Galéria fotiek (2) Zdroj: dailymail.co.uk

Columbus síce zápas s Pittsburghom prehral 4:5 v predĺžení, ale Werenski si zaslúži uznanie, aj keď do predĺženia už kvôli opuchu nenaskočil. "Prečo nehral v predĺžení? Dostalo sa to celé do bodu, kedy nevidel," uviedol tréner John Tortorella. Blue Jackets prehrávajú v sérii s Pittsburghom už 0:3 na zápasy.

Viac o téme: Pittsburgh Penguins Columbus Blue Jackets Zach Werenski
  • Zdroj: športky, TASR