VIDEO Slovákom sa v play-off nedarí: Hossa s Pánikom na pokraji vypadnutia!

Marián Hossa a Calle Jarnkrok.Marián Hossa a Calle Jarnkrok. Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Chicaga po dvoch domácich prehrách 0:1 a 0:5 neuspeli ani v treťom zápase štvrťfinále play-off Západnej konferencie NHL a na ľade Nashvillu prehrali 2:3 po predĺžení. Nashville vedie v sérii 3:0 a na postup do ďalšieho kolá mu stačí jediné víťazstvo. Prvú možnosť budú mať Predators už vo štvrtok 20. apríla opäť na domácom ľade.

V pondelkovom súboji v drese Blackhawks predviedol jednu asistenciu slovenský útočník Richard Pánik, ktorý sa podieľal na prvom góle Dennisa Rasmussena. Jeho klubový kolega Marián Hossa mal päť striel na bránku, ale ani jedna z nich sa neujala. Chicago viedol ešte na začiatku tretej tretiny aj po päťdesiatom zásahu Patricka Kana v play-off 2:0, ale Nashville predviedol dokonalý obrat. Dvakrát sa presadil Švéd Filip Forsberg a v 17. min predĺženia strhol víťazstvo na stranu "predátorov" mladý švajčiarsky krídelník Kevin Fiala.

Aj v druhom pondelkovom súboji na Západe sa otáčal nepriaznivý vývoj v predĺžení a Anaheim sa po víťazstve 5:4 na ľade Calgary dostal na dostrel 2. kola play-off. Flames viedli nad Ducks 2:0 aj 4:1, ale nezlomní "káčeri" napokon gólom niekdajšieho najlepšieho kanoniera NHL Coreyho Perryho zvíťazili 5:4 a rovnako vedú v sérii 3:0.

Toronto po troch dueloch vedie 2:1 v sérii nad najlepším tímom základnej časti ročníka 2016/2017, keď proti Washingtonu predviedlo v nedeľu obrat z 1:3 na 4:3 po predĺžení. Auston Matthews a William Nylander premiérovo skórovali v play-off, o triumfe Maple Leafs rozhodol v 62. min Tyler Bozak.

"Toľko emócií, že chcete byť so spoluhráčmi a oslavovať. Mali sme v tejto sérii mnoho vzostupov aj pádov. Každý zápas rozuzlilo až predĺženie. Toto sú najzábavnejšie stretnutia a je pekné, že dnes sme sa dočkali odmeny," komentoval hrdina duelu na webe nhl.com. Slovenský obranca Martin Marinčin odohral viac než 13 minút a dosiahol jeden plusový bod.

Ottawe sa proti Bostonu napokon nevypomstilo, že premárnila trojgólový náskok z 24. min. Bruins na domácom ľade ešte do konca druhej tretiny vyrovnali na 3:3, ale v predĺžení rozhodol o triumfe hostí v presilovke Bobby Ryan. Senators sa ujali vedenia v sérii 2:1.

Boston - Ottawa 3:4 po predĺžení (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1) - stav série 1:2
Góly: 27. Acciari (Liles, Riley Nash), 27. Backes (Liles, Cross), 34. Pastrňák (McAvoy, Spooner) - 8. Hoffman (E. Karlsson, Z. Smith), 8. Brassard (B. Ryan, Staalberg), 24. Hoffman (Ch. Wideman, Brassard), 66. B. Ryan (Turris, E. Karlsson)
Zdeno Chára (Boston) 29:07 min, 6 "hitov", 2 zblokované strely, -1 bod

Toronto - Washington 4:3 po predĺžení (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0) - stav série 2:1
Góly: 15. Matthews (Rielly), 36. Kadri (Komarov), 40. W. Nylander (Matthews, Nyman), 62. Bozak (Kadri, Rielly) - 3. Nicklas Bäckström (Schmidt, Oshie), 5. Ovečkin (Nicklas Bäckström, Oshie), 26. Kuznecov (M. Johansson, J. Williams)
Martin Marinčin (Toronto) 13:28 min, 1 "hit", 2 zblokované strely, +1 bod

Nashville - Chicago 3:2 po predĺžení (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0) - stav série 3:0Góly: 45. F. Forsberg (Arvidsson), 55. F. Forsberg (Ellis, Johansen), 77. Fiala (Neal, Järnkrok) - 22. Rasmussen (Krüger, PÁNIK), 32. P. Kane (Keith, Toews)
Marián Hossa odohral 23:19 min, 5 striel, 1 "hit", 1 zblokovaná strela, -1 bod, 2 trestné minúty, Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 18:31 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 "hit", 2 zblokované strely

Calgary - Anaheim 4:5 po predĺžení (2:1, 2:1, 0:2- 0:1) - stav série 0:3
Góly: 3. Monahan (Brouwer, J. Gaudreau), 10. K. Versteeg (Monahan, Brodie), 25. Michael Stone (Brodie, Backlund), 29. S. Bennett (Giordano, Backlund) - 16. N. Ritchie (Vermette, H. Lindholm), 40. Theodore (Rakell, Bieksa), 52. Thompson (H. Lindholm, Perry), 56. Theodore (Bieksa, Thompson), 62. Perry (Rakell, Thompson)

Viac o téme: Boston Bruins Chicago Blackhawks Toronto Maple Leafs Tyler Bozak