VIDEO Víťazné ťaženie Cavaliers pokračuje: Žiaril famózny LeBron s Irvingom

Hráč Clevelandu Cavaliers LeBron JamesHráč Clevelandu Cavaliers LeBron James Zdroj: TASR

NEW YORK - Basketbalisti Clevelandu zvládli aj druhý domáci zápas štvrťfinále play-off Východnej konferencie NBA, keď si v pondelok poradili s Indianou 117:111 a v sérii vedú 2:0. Obhajcovia titulu po vyrovnanom prvom polčase rozhodli o svojom triumfe v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 33:20. Cavaliers však potom takmer premárnili 19-bodový náskok 89:70 z tretej a 18-bodový zo štvrtej štvrtiny, ktorý Pacers v závere stretnutia stiahli na štyri body. Veľká trojka LeBron James, Kyrie Irving, Kevin Love nastrieľala dovedna 89 bodov.

"Sme blízko k tomu, čím vieme, že sme schopní sa stať. Verím, že náchylnosť na podobné kolapsy vyriešime. Radšej vyhrávať o 18 bodov ako neviesť vôbec. Máme prsty na spúšti silných Cavaliers," vyhlásil James, ktorý k 25 bodom pridal aj 10 doskokov a 7 asistencií, ale aj osem z 19 stratených lôpt svojho tímu. Napriek tomu dotiahol do víťazného konca už svoj 19. zápas úvodného kola play-off bez prerušenia. Za Cleveland na druhú polovicu duelu nenastúpil ostrostrelec J.R. Smith (zadný stehenný sval), hosťom sa zase zranil rozohrávač Jeff Teague (pravé zápästie).

Druhý domáci duel premenili na triumf aj hráči San Antonia, ktorí zdolali Memphis 96:82. Kariérnym rekordom v play-off k nemu prispel Lawhi Leonard, ktorý zaťažil konto súpera 37 bodmi a pomohol aj 11 doskokmi. Spurs mali súboj plne pod kontrolou, dovedna iba 13 sekúnd nebolo skóre v ich prospech a výsledkom bolo ich 10. víťazstvo nad Grizzlies vo vyraďovacej časti za sebou. Vlani ich v sérii zdolali hladko 4:0. V úvode pondelňajšej záverečnej štvrtiny sa ich náskok síce stenčil na 4 body, ale Tony Parker a Pau Gasol trojkami z neho zase spravili dvojciferný.