Holanďanky chcú proti Slovenkám prekvapiť: Nie sme favoritmi, ale...

Na snímke zľava hráčka Richel Gogenkampová, kapitán Paul Haarhuis, hráčky Arantxa Rusová a Cindy Burgerová
Na snímke zľava hráčka Richel Gogenkampová, kapitán Paul Haarhuis, hráčky Arantxa Rusová a Cindy Burgerová

BRATISLAVA - Holandské tenistky chcú vo víkendovej baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie proti Slovensku prekvapiť. Kapitán Paul Haarhuis si po úvodných tréningoch pochvaľoval antukový dvorec i prostredie v NTC.

"Do Bratislavy sme prišli v pondelok zatiaľ bez tímovej jednotky Kiki Bertensovej, ktorá po návrate z turnaja v kolumbijskej Bogote mala ešte jedno dôležité stretnutie a sponzorské povinnosti. K našej výprave by sa mala pripojiť v utorok večer. Antukový kurt je kvalitný, prvé tréningy sú pre nás prísľubom. Spokojní sme aj s ubytovaním. Veľká výhoda je to, že je všetko blízko," povedal Haarhuis na utorňajšej tlačovej konferencii holandského tímu.

Slovenky majú Holanďankám čo odplácať, vo februári 2015 s nimi prehrali na antuke v Apeldoorne 1:4. "Na papieri nie sme favoritmi, ale to sme neboli ani v Apeldoorne a napriek tomu sme dokázali zvíťaziť. Možno nás Slovenky vtedy trochu podcenili. Teraz majú vo  svojom strede Dominiku Cibulkovú, ktorá sa rozhodla nastúpiť práve preto, že sa hrá na antuke, no doma budú pod väčším tlakom. Očakávam veľmi vyrovnané stretnutie," dodal Haarhuis.

Pred dvomi rokmi bola jazýčkom na váhach Arantxa Rusová, ktorá vyhrala obe dvojhry. "Rusová bola tým x-faktorom, no nikde nie je napísané, že v Bratislave nemôže zažiariť niektorá ďalšia z našich dievčat. O nominácii do úvodných dvojhier je ešte priskoro hovoriť. Arantxa, Richel Hoogenkampová i Cindy Burgerová sú pripravené zaujať post tímovej dvojky," zdôraznil šéf holandskej lavičky.

Hoogenkampová sa vrátila na kurty po zdravotných problémoch. "Absolvovala som operáciu zápästia. Nehrala som tri týždne, no pracovala som na kondícii a technike. Som veľmi rada, že môžem byť opäť na dvorci," uviedla druhá najlepšia holandská singlistka. Vo fedcupovej histórii pôjde o štvrtý vzájomný zápas, "Oranjes" vedú vo vzájomnej bilancii 2:1.


Slovenské družstvo vo februárovom dueli 1. kola II. svetovej skupiny nečakane zvíťazilo na pôde Talianska 3:2. Hrdinkou vo Forli sa stala fedcupová debutantka Rebecca Šramková, ktorá uspela v oboch dvojhrách, tretí bod pridala skúsená Daniela Hantuchová. Holanďanky prehrali v 1. kole svetovej skupiny na harde v Minsku s domácim Bieloruskom 1:4, o jediný bod sa postarala Bertensová.


Tagy: Holandsko Arantxa Rusová Paul Haarhuis

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA