VIDEO Chicago potvrdilo ambície ďalším víťazstvom, Boston s druhou prehrou

Basketbalisti Chicaga Bulls sa povzbudzujú v druhom stretnutí štvrťfinále play off proti Bostonu CelticsBasketbalisti Chicaga Bulls sa povzbudzujú v druhom stretnutí štvrťfinále play off proti Bostonu Celtics Zdroj: TASR

NEW YORK - Basketbalisti Bostonu nezvládajú rolu papierového favorita série prvého kola play-off Východnej konferencie NBA, Chicagu podľahli aj v druhom domácom zápase a po prehre 97:111 zaostávajú už 0:2.

Chicago sa v sérii s víťazom základnej časti vo východnej polovici súťaže prezentuje kolektívnym výkonom, v utorok všetci hráči základnej päťky mali pri bodoch dvojciferné čísla, Rajonovi Rondovi chýbal jeden doskok k triple-double. Celtics ešte 9 minút pred koncom záverečnej štvrtiny znížili na sľubných 82:91, ale Bulls pasážou 14:4 zvýšili náskok až na 19 bodov. Opäť dominovali pod košmi, domácich preskákali 43:38. "Vývoj série ma vôbec neprekvapuje, každý z nás je maximálne sústredený na hru. Pracujeme jeden pre druhého a z toho pramení naše sebavedomie,“ vyhlásil rozohrávač hostí Jimmy Butler.

V utorkových zápasoch dostali šancu na reparát všetky tri tímy, ktoré na úvod sérií nevyužili výhodu domáceho prostredia. Obstálo Toronto, víťazstvom 106:100  vyrovnalo proti Milwaukee na 1:1. Po nevydarenom prvom zápase sa prebudil Kyle Lowry. Nastrieľal 22 bodov vrátane dôležitého koša desať  sekúnd pred záverečným klaksónom. "Už som s ním zažil krízové situácie a vždy sa z nich dokázal oklepať. To je proste on. Súťaživý typ, bojovník. Vedel som, že nebol spokojný s tým, čo predviedol v prvom stretnutí,“ uviedol tréner kanadského tímu Dwane Casey na margo rozohrávača, ktorý na úvod série prispel iba 4 bodmi.

Úlohu zmazať jednozápasové manko zvládli aj Los Angeles Clippers, Utah zdolali 99:91 najmä vďaka trojici Blake Griffin (24 bodov), Chris Paul (double double za 21 bodov a 10 asistencií) a DeAndre Jordan (double-double za 18 bodov a 15 doskokov). Veľa naznačila už prvá štvrtina, v ktorej si domáci vypracovali náskok 12 bodov. Jazz, ktorí nastúpili bez zraneného Rudyho Goberta, ani raz nepustili k vedeniu, vo štvrtej dvanásťminútovke im dovolili znížiť na rozdiel 6 bodov.

Štvrťfinále play-off NBA - utorok (hrá sa na štyri víťazstvá)

Toronto - Milwaukee 106:100 (28:25, 27:27, 29:31, 22:17) - stav série 1:1
Najviac bodov: DeRozan 23, Lowry 22, Ibaka 16 - Antetokunmpo 24 (15 doskokov), Middleton 20, Monroe 18

Boston - Chicago 97:111 (26:31, 20:23, 29:32, 22:25) - stav série 0:2
Najviac bodov: Isaiah Thomas 20, Crowder 16, Smart 13 - Jimmy Butler a Wade po 22, R. Lopez 18

Los Angeles Clippers - Utah 99:91 (29:18, 22:24, 28:28, 20:21) - stav série 1:1
Najviac bodov: Griffin 24, Paul 21 (10 asistencií), D. Jordan 18 (15 doskokov) - Hayward 20, Favors a Joe Johnson po 13

Viac o téme: Chicago Bulls Boston Celtics Jimmy Butler Dwane Casey