Sagan ako víťaz Tour de France? Cyklistický odborník mu radí, ako na to!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Bettiniphoto.net

BRATISLAVA - Slovenský cyklistický fenomén Peter Sagan patrí medzi absolútnu svetovú špičku. Na prestížnych etapových pretekoch Tour de France sa mu podarilo získať zelený dres až päťkrát v rade. Podarí sa však žilinskému rodákovi niekedy v budúcnosti siahnuť aj na žltý dres, ktorý patrí celkovému víťazovi Tour? Na túto tému sa vyjadril Roberte Amadio v rozhovore pre cyclingweekly.com.

"Samozrejme, že tomu verím, ale chcelo by to veľkú obetu. Jeho telo by muselo prejsť určitou zmenou, rovnako ako štýl pretekania. Je jasné, že by stratou váhy prišiel aj o silu, ale využil by svoj prirodzený talent, tak ako to robil doteraz. Je o tom ťažké diskutovať, ale potom by mohol vyhrať Tour," povedal Amadio, ktorý je bývalým šéfom tímu Liguigas-Cannondale, v ktorom Sagan začínal s profesionálnou kariérou. 
 
"Potreboval by si udržať svoju výkonnosť, ale zároveň schudnúť aspoň štyri kilá. Jeho súperov by potom stálo veľa síl, aby sa ho zbavili v náročných kopcoch. V každom prípade chce to veľké odhodlanie po psychickej a fyzickej stránke," doplnil Amadio, podľa ktorého by sa 27-ročný Sagan musel nad týmito zmenami zamýšlať čo najskôr.
 
Roberte Amadio a Peter Galéria fotiek (2) Zdroj: bikeraceinfo.com

Bývalý Saganov šéf si myslí, že Petra v najbližších rokoch čaká najlepšie obdobie kariéry, ktoré by mal využiť čo najlepšie: "Vo veku 29 až 32 rokov bude na tom asi najlepšie. Je to najlepší vek pre cyklistov. Ak sa chce ešte zlepšovať a celkovo napredovať do 33 rokov, mal by nad tým všetkým uvažovať a rozhodnúť sa."
Viac o téme: Peter Sagan Roberte Amadio
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Bettiniphoto.net
  • Zdroj: športky

Súvisiace články