IIHF si nevie šampionát na Slovensku vynachváliť: Toľko fanúšikov sme ešte nemali!

Na snímke fanúšikovia Slovenska počas súboja s Kanadou
Na snímke fanúšikovia Slovenska počas súboja s Kanadou

POPRAD - Nikdy predtým nebol o majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov taký záujem fanúšikov ako práve teraz na Slovensku. To sú slová člena Medzinárodnej hokejovej federácie Franka Gonzáleza, ktorý je delegátom IIHF na šampionáte v Poprade a Spišskej Novej Vsi.

"Už som to vravel aj predtým, toto je výnimočný šampionát. Toľko fanúšikov sme ešte nemali. Teší nás aj veľký záujem v Severnej Amerike, kde majú ľudia možnosť vidieť prenosy prostredníctvom TSN," vravel González na krátkom brífingu s médiami v Poprade.

V súvislosti s organizačnou stránkou majstrovstiev sveta sa tiež vyjadril pochvalne. "Na adresu organizátorov môžem povedať len veľké ďakujeme, počínajú si veľmi dobre. Jediný problém súvisel s počasím vo štvrtok ráno." Rodený Barcelončan González, ktorý je aj prezidentom Španielskej federácie pre zimné športy, sa pokúsil aj o porovnanie MS 2017 do 18 rokov s tými predchádzajúcimi po stránke hernej kvality. "Ťažko sa porovnáva kvalita tohto s predchádzajúcimi šampionátmi, lebo hráči v tejto kategórii sa rýchlo menia. Vo všeobecnosti platí, že mladí hokejisti sú rýchlejší, technicky zručnejší a brankári pozornejší. Celkovo kvalita z roka na rok stúpa aj v tejto vekovej kategórii."


Zažite aj vy vynikajúcu atmosféru šampionátu! Vstupenky na semifinálové zápasy k dispozícii tu. 


González pred začiatkom vyraďovacej časti šampionátu skonštatoval, že svojho favorita nemôže mať. "Musím zostať neutrálny. Samozrejme, ak domáci tím vyhrá ešte nejaký zápas, bude to len dobré pre turnaj. Výraznejšie opäť stúpne počet fanúšikov a zápasy budú ešte viac nabité emóciami," dodal F. González.


Tagy: Slovensko IIHF Majstrovstvá sveta v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - František Iván

DISKUSIA