Hamšíkov štart vo víkendovom zápase v ohrození: Absencia kapitána môže priniesť koniec dlhej série

Marek Hamšík
Marek Hamšík

NEAPOL - Slovenský špílmacher Marek Hamšík má problémy s lýtkom a možno bude v nedeľu chýbať SSC Neapol na trávniku US Sassuolo Calcio (12.30 h) v 33. kole najvyššej talianskej futbalovej súťaže Serie A. Informáciu priniesli viaceré médiá z Apeninského polostrova, naprílad IamNaples.it. Aj IlNapoliOnline.it uvádza, že 29-ročný stredopoliar sa pripravoval individuálne a lekársky štáb "Partenopei" priebežne vyhodnocuje situáciu.

Hamšíkova absencia by priniesla koniec dlhej série. Na ihrisku bol - minimálne ako striedajúci hráč - vo všetkých 38 ligových dueloch v súťažnom ročníku 2015/2016 a nechýbal v žiadnom z doterajších 32 v aktuálnej sezóne. V Seria A naposledy nehral 4. apríla 2015 v Ríme proti AS, v predmetnej sezóne potom bol v akcii vo všetkých deviatich zostávajúcich stretnutiach.

V ročníku 2016/2017 dovedna hral Hamšík za Neapol v 43 dueloch, v nasadení nebol iba 10. januára v národnom pohári Coppa Italia pod Vezuvom proti Spezii (3:1) - zostal na lavičke.

Odchovanec Jupie Podlavice Hamšík zatiaľ dal za Neapol 112 gólov a už v tejto sezóne má na dostrel lídra príslušnej klubovej historickej štatistiky, legedárneho Argentínčana Diega Maradonu (115). Zo 446 zápasmi je 6-násobný Futbalista roka v SR tretí v prehľade kvantity za Giuseppem Bruscolottim (511) a Antoniom Julianom (505). Do SSC prišiel v lete 2007 a má zmluvu do 30. júna 2020. Rodák z Banskej Bystrice Hamšík v minulosti hral aj za Slovan Bratislava a Bresciu.


Tagy: Marek Hamšík SSC Neapol

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
sscnapoli.it

DISKUSIA