FOTO Emotívne slová Kováčika po titule: Bolo to ako manželstvo, teraz budem chľastať!

Jozef KováčikJozef Kováčik Zdroj: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

BRNO - Slovenský hokejový obranca Jozef Kováčik hrá za Kometu Brno od októbra 2011.

S týmto klubom sa v minulosti už dvakrát dostal do finále play-off českej extraligy, v oboch prípadoch však zostal bez titulu. Do tretice sa však Komete aj 37-ročnému bekovi pošťastilo a tím z Brna sa z majstrovskej trofeje teší premiérovo po dlhých 51 rokov čakania.

"Pocity sú krásne, ťažko sa však hľadajú slová. Z hokejového hľadiska je titul s Kometou asi najviac, čo som mohol dosiahnuť. Nič viac už nedosiahnem. Som veľmi rád a vážim si to. Teraz si to budem užívať veľmi dlho. Jeden titul som už v kariére dosiahol, bolo to so Slovanom Bratislava, ale toto je iná trieda," povedal po poslednom súboji sezóny Jozef Kováčik a priblížil aj spôsob plánovaných osláv: "Poviem to ľudsky: 'Budem chľastať, čo to len dá. Uvidíme, dokedy to bude telo zvládať."

Jozefa Kováčika potešil zisk majstrovského primátu nielen z osobného hľadiska. "Naši fanúšikovia si tento titul zaslúžili. Po všetkých možných krízach, ktoré sa udiali počas sezóny, stále stáli pri nás. Bolo to podobné ako manželstvo, aj tam sa objavia krízy. Hovorí sa, že keď manželstvo prekoná aj krízy, tak je to dobré manželstvo. My sme tú krízu s fanúšikmi prekonali, to hovorí za všetko. Všetkým priaznivcom to zo srdca prajem," dodal rodák z Topoľčian. Vyjadrenie Jozefa Kováčika priniesol oficiálny web Komety Brno.

Jozef Kováčik s rodinou Galéria fotiek (3) Jozef Kováčik s rodinou Zdroj: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Jozef Kováčik Galéria fotiek (3) Zdroj: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Viac o téme: Jozef Kováčik HC Kometa Brno
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ivo Dostál, hc-kometa.cz
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články