Nádherný koniec klubovej sezóny: Kanonier Miklík vystrelil pre tím bronzové medaile

Michel MiklíkMichel Miklík Zdroj: jypliiga.fi

HELSINKI - Slovenský hokejový reprezentant Michel Miklík zabezpečil víťazným gólom tretie miesto jeho mužstva JYP Jyväskylä, ktoré v piatok zdolalo IFK Helsinki 6:5 po predĺžení.

Tridsaťštyriročný krídelník najprv tri minúty pred koncom riadneho hracieho času asistoval pri góle Samiho Nikuho, ktorý poslal JYP do priebežného vedenia 5:4, ale už o 25 sekúnd Helsinki vyrovnali zásluhou presného zásahu Juusa Puustinena, ktorý týmto gólom zavŕšil hetrik.

Miklík v predĺžení dostal puk na polovici ihriska a v 45. sekunde rozhodol presnou strelou z pravého kruhu o bronzových medailistoch.

Výsledok piatkového stretnutia o 3. miesto v najvyššej fínskej hokejovej súťaži Liiga:

JYP Jyväskylä - IFK Helsinki 6:5 po predĺžení (2:2, 2:1, 1:2 - 1:0), konečné 3. miesto obsadilo mužstvo JYP Jyväskylä