Cyklistický svet oplakáva víťaza Giro d'Italia: Obrovská tragédia, skvelý človek, vždy usmiaty

Zomrel člen tímu Astana a víťaz Giro d'Italia 2011 Michele Scarponi
Zomrel člen tímu Astana a víťaz Giro d'Italia 2011 Michele Scarponi

ANCONA - V sobotu vo veku 37 rokov odišiel na večnosť taliansky cyklista Michele Scarponi, člen tímu Astana a víťaz pretekov Giro d'Italia 2011. Informáciu potvrdil Scarponiho zamestnávateľ Astana prostredníctvom svojho oficiálneho webu.

Osudnou sa mu stala zrážka s vozidlom na križovatke počas ranného tréningu neďaleko jeho domova vo Filottrane.  Smútok nad jeho smrťou vyjadrili viacerí elitní jazdci. "Som absolútne zdevastovaný informáciou o jeho smrti. Jeden z najmilších jazdcov v pelotóne. Odpočívaj v pokoji, priateľ," napísal na Twitteri britský špurtér Mark Cavendish.

 

 

Pridal sa aj Contador: "Nemám slov, hrozná správa. Bol to skvelý človek, vždy usmiaty." Scarponiho si uctil aj jeho tímový kolega a krajan Fabio Aru. "Nekonečná tragédia. Niet k tomu slov. Nech ti je zem ľahká," napísal Aru.

"Včera pretekal. Prišiel ku mne. Usmieval sa, ako vždy. Tešil sa z pondelkového víťazstva. Hovoril o Gire. A teraz za ním smútim. Ó, Bože," uviedol prostredníctvom twitteru tréner talianskej reprezentácie Davide Cassani. Víťaz pretekov Okolo Álp, Brit Geraint Thomas z tímu Sky, napísal: "Správy o Michelovi Scarponim ma hlboko zasiahli, nemôžem tomu uveriť. V myšlienkach som s jeho priateľmi, rodinou a tímom."

Scarponi pôvodne obsadil na Giro d'Italia 2011 druhú priečku, prvenstvo získal po pozitívnom teste Španiela Alberta Contadora na zakázaný clenbuterol. Na Gire mal byť o necelé dva týždne lídrom Astany, keďže jeho krajan Fabio Aru si poranil koleno.

 


Tagy: Michele Scarponi

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA