VIDEO Celosvetový škandál v Rumunsku: Nastasemu totálne preplo, diváci rozplakali súperku!

Ilie NastaseIlie Nastase

KONSTANCA – Duel tenisového Pohára federácie medzi Rumunskom a Veľkou Britániou poznačili nepríjemnosti.

Po tom, čo kapitána domáceho tímu Ilieho Nastaseho v sobotu vykázali na tribúnu a po dvoch oficiálnych upozorneniach neskôr aj zo štadióna, museli meranie síl prerušiť.

Rumunskí diváci predtým urážali Johannu Kontaovú, ktorá so slzami v očiach opustila kurt. Vrátila sa po 25-minútovej prestávke a v druhej dvojhre dňa zdolala domácu Soranu Cirsteaovú 6:2 a 6:3. V prvom zápase podľahla Heather Watsonová 4:6 a 1:6 Simone Halepovej.

Už v piatok sa Nastase neprimerane vyjadril na adresu tehotnej Američanky Sereny Williamsovej. „Uvidíme, akú bude mať dieťa farbu. Čokoláda alebo mlieko?“ povedal na tlačovej konferencii. Jeho „diskriminačné a urážlivé“ výroky už vyšetruje Medzinárodná tenisová federácia (ITF).

Terčom 70-ročnej bývalej svetovej jednotky sa následne stala novinárka Eleanor Crooksová, ktorá sa voči vyjadreniam ohradila. „Opakovane ma nazval hlúpou a spýtal sa, či je rasista za to, čo povedal,“ cituje agentúra AP slová žurnalistky. „Našťastie bol na druhej strane miestnosti. Určite to nie je správanie, ktoré by ste očakávali od niekoho v jeho postavení,“ dodala Crooksová.

Viac o téme: Ilie Nastase Johanna Kontaová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: YouTube, VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články