Hviezdy cyklistiky nemohli uveriť správe o smrti kolegu: Sagan, Contador aj Nibali v šoku!

Michele Scarponi
Michele Scarponi

ANCONA - V sobotu vo veku 37 rokov odišiel na večnosť taliansky cyklista Michele Scarponi, člen tímu Astana a víťaz pretekov Giro d'Italia 2011.

Osudnou sa mu stala zrážka s vozidlom na križovatke počas ranného tréningu neďaleko jeho domova vo Filottrane. "Vôbec som ho nevidel," citoval web ilfattoquotidiano.it 57-ročného šoféra.

Podľa prvých správ Scarponi skonal na mieste, nepomohol mu ani rýchly príchod a zásah záchrannej služby. Rodák z Jesi zanechal manželku a dve deti. Počas tohto týždňa sa zúčastnil na etapových pretekoch Okolo Álp, v pondelkovej úvodnej etape triumfoval.

Michele Scarponi patril v pelotóne pre svoj humor a žoviálnosť k najpopulárnejším jazdcom v pelotóne. Medzi profesionálmi bol od roku 2002, patril k excelentným vrchárom. V roku 2009 triumfoval na etapových pretekoch Tirreno-Adriatico, o dva roky neskôr na Okolo Katalánska a Giro del Trentino. Jeho smrť oplakávajú aj viacerí kolegovia, vrátane Petra Sagana. V šoku z tragického úmrtia sú aj Alberto Contador, Vincenzo Nibali či Nairo Quintana.

"Smutný deň. Michele Scarponi bude veľmi chýbať, nielen ako jazdec, ale aj ako skvelý človek."

"Po správe o smrti Scarponiho som zostal paralyzovaný, skvelý človek, večne usmiaty."

"Jeden obrázok povie viac ako tisíc slov."

"Smutný deň pre cyklistiku, skvelý cyklista plný radosti v pelotóne. Odpočívaj v pokoji."


Tagy: Peter Sagan Alberto Contador Vincenzo Nibali Nairo Quintana Michele Scarponi

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
cyclingnews.com, Facebook Peter Sagan, Twitter Nairo Quintana, Vincenzo Nibali, Alberto Contador

DISKUSIA