FOTO Veľká vec pre celý klub a mesto: Toto rozhodlo o ceste baranov až na vrchol!

Hráči HC'05 iClinic Banská Bystrica oslavujú zisk historicky prvého majstrovského tituluHráči HC'05 iClinic Banská Bystrica oslavujú zisk historicky prvého majstrovského titulu Zdroj: TASR

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica oslavujú zisk prvého majstrovského titulu v klubovej histórii. V piatom finálovom zápase playoff Tipsport Ligy využili hneď prvú možnosť na zisk Pohára Vladimíra Dzurillu, zvíťazili nad HK Nitra 6:2 a uzavreli celú sériu pomerom 4:1.

Zverenci trénera Vladimíra Országha sa zároveň stali aj víťazmi dlhodobej základnej časti Tipsport ligy a majstrovský titul im zaručuje miestenku v Lige majstrov 2017/2018. Ohlasy po zápase:

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Pocity sú fantastické. Pre rokom a dvoma sme tu takto smútili a som rád, že nám to teraz vyšlo a dotiahli sme to do víťazného konca. Dnes bolo vidieť, že Nitre dochádzajú sily. My sme hrali zodpovedne a padalo nám to tam. Do sezóny sme vstupovali s vysokým cieľom a splnili sme ho. Ako hráčovi sa mi to nepodarilo, vlani sme boli titulu veľmi blízko. Ďakujem týmto ľuďom, ktorí nás neúnavne povzbudzovali. Bystrica je hokejové mesto, som šťastný za chalanov, ktorí tu boli dva roky a sú Bystričania. Ďakujem Tomášovi Surovému, Mišovi Handzušovi, aj Ivanovi Majeskému, ktorý bol našou súčasťou. Ja i Rišo Zedník sme boli taktiež súčasťou tímu, vždy sme hovorili, že na sklonku kariéry, keď sa do Bystrice vrátime, pokúsime sa dosiahnuť pre mesto niečo veľké. Chalani to fantasticky zvládli, ešte raz im ďakujem."

Andrej Kmeč (tréner Nitry): „Veľmi nás mrzí, že sme sériu nedokázali vrátiť do Nitry, lebo naša snaha bola enormná. Banská Bystrica však dávala počas celej sezóny góly ľahšie a to rozhodlo. Domáce finálové zápasy sme mali dobre rozohrané, ale súper zvládol ich koncovku. Gratulujem Banskej Bystrici k titulu, keďže zložila kvalitný tím. Zdolaný finalista má vždy opačné emócie ako víťaz, nás to teraz veľmi mrzí a bolí.“

Michal Handzuš (útočník Banskej Bystrice): "​Pokusov som mal viac, som rád, že konečne to vyšlo, a prečo práve teraz, no chalani sa zomkli, hrali dobre celú sezónu, mužstvo bolo výborné, aj tréneri, fungoval celý servis. Proti Nitre sme veľmi chceli vyhrať, no aj Nitrania, treba dať klobúk pred nimi dole. Vyšli nám závery zápasov v Nitre, aj trochu šťastia sme mali a séria až taká jednoznačná nebola ako hovorí výsledok. Pre mňa titul znamená veľmi veľa, vždy som si chcel titul užiť práve tu, je to taký Stanley Cup v malom. Navyše ak si ho užívate doma pred vlastnými fanúšikmi, to sa neprihodí každému. Je to historický moment a byť jeho súčasťou je veľmi krásne."

Marek Slovák (útočník Nitry): „Momentálne prevláda sklamanie, predstavovali sme si to inak. Ale taký je šport. Sériu sme stratili doma. Dnes sme chceli zabojovať o jej predĺženie, ale bolo to veľmi ťažké. V závere sezóny sme dávali ťažšie góly ako v jej základnej časti.“

Tomáš Surový (útočník a kapitán Banskej Bystrice): "Od začiatku sezóny sme išli za titulom a sme radi, že sa nám to podarilo. V domácom meste vyhrať titul je fantázia, spokojnosť a zadosťučinenie za tvrdú prácu, že sme to dokázali. Som hrdý na tento kolektív, nezlomili sme sa ani v ťažkých časoch. Sme radi, že sme to zvládli. Finále rozhodla sila kolektívu, zlomové bolo, že sme otočili dva zápasy v Nitre."

Branislav Mezei (obranca a kapitán Nitry): "Sklamanie je to obrovské, mali sme asi v sérii my viesť 3:1, no domáce zápasy, napriek tomu, že sme ich dobre rozohrali, sme nezvládli. V piatom zápase už bola Bystrica lepšia a zaslúžene vyhrala."

Michal Sersen (obranca Banskej Bystrice): "Oplatilo sa prísť sem zo Slovana a som rád, že som si sezónu predĺžil. Toto sú zápasy a emócie, pre ktoré sa oplatí hokej hrať. Vyťažili sme zo štyroch vyrovnaných formácií a fyzicky sme všetko zvládli, nevzdávali sme sa, bojovali, aj otočili zápasy, ktoré sa pre nás dobre nevyvíjali."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Michal Handzuš Vladimír Országh HK Nitra Marek Slovák Tomáš Surový Andrej Kmeč HC'05 iClinic Banská Bystrica
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články