FOTO Mimoriadny deň pre Hantuchovú: Toto sa jej podarilo ako prvej Slovenke

Daniela Hantuchová si ako prvá slovenská tenistka pereberá cenu za oddanosť reprezentácii v Pohári federácieDaniela Hantuchová si ako prvá slovenská tenistka pereberá cenu za oddanosť reprezentácii v Pohári federácie Zdroj: TASR

BRATISLAVA - Daniela Hantuchová si v nedeľu v bratislavskom NTC ako prvá slovenská tenistka prevzala cenu za oddanosť reprezentácii v Pohári federácie. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) ju udeľuje hráčkam, ktoré vo svetovej skupine odohrali minimálne 20 stretnutí. Hantuchová nastúpila v 31 fedcupových dueloch. Vo dvojhre má bilanciu 32 víťazstiev a 14 prehier, vo štvorhre 5-6.

V roku 2002 prispela v španielskom Maspalomase výraznou mierou k historickému triumfu Slovenska v prestížnej tímovej súťaži. Vo Fed Cupe debutovala ako 16-ročná v júli 1999 v súboji s Ruskom na Olympijskom štadióne v Moskve. Spoločne s Ľudmilou Cervanovou vtedy v záverečnej štvorhre zvíťazili nad párom Jelena Dementievová, Jelena Makarovová. V rokoch 2012 a 2013 získala na základe hlasovania fanúšikov fedcupové "srdiečko" za svoje výkony v zápasoch s Francúzskom a v Srbsku.  

Hantuchovej odovzdali cenu v deň jej 34. narodením pred začiatkom druhého hracieho dňa baráže o účasť vo svetovej skupine medzi Slovenskom a Holandskom prezident STZ Tibor Macko a zástupca ITF David Jude. "Je to pre mňa výnimočná pocta. Keď som letela do Bratislavy, absolútne som netušila o tomto ocenení. Je krásne, že som ho dostala práve na narodeniny. Keď som si pomyslela na to, že Fed Cup hrám polku života, skoro som sa rozplakala," vyznala sa Hantuchová, ktorá sa vo februári podieľala na triumfe 3:2 v talianskom Forli, kde v úvodnej nedeľňajšej dvojhre zdolala Saru Erraniovú.

Za najkrajší zápas vo fedcupovej kariére označila víťazný duel proti Conchite Martinezovej z finále proti Španielsku z roku 2002. "Bol to zrejme najkrajší zápas vôbec, veď sme vyhrali Fed Cup. Veľmi rada spomínam aj na súboj proti Amelie Mauresmovej v bratislavskej Inchebe z toho istého roku, ktorý mi vyšiel fantasticky. Nesmiem zabudnúť ani na víťazstvo nad Jelenou Jankovičovou z Belehradu 2010. Keby som mala vybrať najhorší zápas, určite by som vybrala nevydarenú štvorhru z domáceho stretnutia proti Srbkám z roku 2011, v ktorom sme s Magdou Rybárikovou nevyužili vedenie 6:2, 5:1 a 30:0. Túto prehru som znášala veľmi ťažko." 

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Daniela Hantuchová Slovensko Fed Cup
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy