Manažér Chicaga plánuje viaceré hráčske zmeny: Dotknú sa aj trojice Slovákov?

Marián Hossa a Richard Pánik sa radujú z gólu
Marián Hossa a Richard Pánik sa radujú z gólu

CHICAGO - Joel Quenneville zostane trénerom hokejistov Chicaga napriek skorému vyradeniu tímu v play off NHL. Naznačil to generálny manažér "jastrabov" Stan Bowman, ktorý však nenechá neúspech bez odozvy a plánuje viaceré zmeny. Tie sa dotknú aj hráčskeho kádra.

Najlepší tím Západnej konferencie v základnej časti nestačil v 1. kole play off na Nashville, sériu prehral prekvapujúco hladko 0:4 na zápasy. Generácia hráčov, ktorá vybojovala Stanleyho pohár v rokoch 2010, 2013 a 2015, sa nedokázala presadiť proti žulovej defenzíve "predátorov" podporovanej spoľahlivým brankárom Pekkom Rinnem. Blackhawks počas 13 tretín dokázali streliť súperovi iba tri góly.

"Neočakávali sme, že 22. apríla budeme mať po sezóne. Vzhľadom na naše ambície musím, žiaľ, konštatovať, že sme kompletne zlyhali. Ani sme sa nepriblížili nášmu štandardu z uplynulých rokov. A to je neakceptovateľné," vyhlásil Bowman.

Blackhawks síce ovládli Centrálnu divíziu i celú konferenciu vďaka 50 víťazstvám a 109 bodom, no druhý rok po sebe vypadli vo vyraďovačke hneď na prvej prekážke. Nedokázali potvrdiť úlohu favorita, ich obávaná ofenzíva bola proti Nashvillu úplne jalová. Dlhoročné útočné opory Patrick Kane a Jonathan Toews sa v štyroch zápasoch proti Predators zmohli zhodne na dva body (1+1), Marián Hossa vyšiel v sérii bodovo naprázdno, jeho krajan Richard Pánik si pripísal bod za asistenciu. Tretí slovenský útočník v službách Chicaga Tomáš Jurčo šancu v play off nedostal.

"Všetky úspechy, ktoré sme dosiahli tento rok v základnej časti, boli úplne zatienené rýchlym vyradením v play off a skorým ukončením sezóny. Nikto sa ani len nepriblížil svojmu potenciálu. Je čas pozrieť sa do zrkadla a čeliť faktom," citovala Bowmana agentúra AP. 

Vôbec prvýkrát od zavedenia súčasného formátu play off prehral najvyššie nasadený tím v konferencii sériu 1. kola v štyroch zápasoch. "Bolo ťažké to sledovať a ešte ťažšie byť na ľade. Cítime sa trápne. Rozhodne to nebola zábava vypadnúť v štyroch zápasoch a ani sa len nepriblížiť nášmu cieľu," smutne konštatoval brankár Chicaga Corey Crawford. "Pre viacerých z nás je to pravdepodobne najhorší pocit, aký sme kedy zažili po sezóne," vyslovil sa Patrick Kane, ktorý si zobral týždeň na rozmyslenie, či posilní reprezentáciu USA na májových MS v Kolíne nad Rýnom a Paríži.


Tagy: Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Chicago Blackhawks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
facebook - Chicago Blackhawks

DISKUSIA