VIDEO Valverdeho krásne gesto: Odmenu za víťazstvo venoval rodine zosnulého cyklistu

Španielsky cyklista z tímu Movistar Alejandro Valverde
Španielsky cyklista z tímu Movistar Alejandro Valverde

LIEGE - Španielsky cyklista z tímu Movistar Alejandro Valverde triumfoval v nedeľňajších jednodňových pretekoch Liege - Bastogne - Liege na 258 kilometrov. Dosiahol už štvrtý úspech na tomto podujatí a jedenáste víťazstvo v sezóne.

Na druhom mieste ardéneskej klasiky skončil Ír Daniel Martin (Quick-Step Floors), tretí bol Poliak Michal Kwiatkowski vo farbách Sky. Vo veľkom sa začalo útočiť necelých dvadsať kilometrov pred finišom, jednotlivo aj skupinovo to skúšali Sergio Henao, Damiano Caruso, Tom Dumoulin či Roman Kreuziger. Rozhodnúť sa malo na 1,2-kilometrovom stúpaní Côte de Saint-Nicolas s 8,6 percentami. Pod ním viedol Stephane Rossetto, ku ktorému sa pridal Tim Wellens.

Dvojica mala na úpätí náskok trinásť sekúnd, súperi ich však na kľukatých cestách dostihli a v klesaní na dláždenom podklade už bol na čele Davide Formolo. Tomu došla energia a rozhodovalo sa medzi Martinom a Valverdem, v závere bol najsilnejší Španiel. Odpútal sa v poslednej ľavotočivej zákrute a došpurtoval sám.

Tridsaťšesťročný Valverde sa štvrtým prvenstvom na Liege - Bastohne - Liege (2006, 2008, 2015, 2017) vyrovnal Talianovi Morenovi Argentinovi, rekordér je Belgičan Eddy Merckx s piatimi víťazstvami. Úspech venoval tragicky zosnulému Michele Scarponimu, ktorého rodine odovzdá finančnú odmenu.

výsledky:
1. Alejandro Valverde (Šp./Movistar) 6:24:27 h, 2. Daniel Martin (Ír./Quick-Step Floors) +1, 3. Michal Kwiatkowski (Poľ./Sky), 4. Michael Matthews (Austr./Sunweb), 5. Jon Izaguirre (Šp./Bahrain-Merida), 6. Romain Bardet (Fr./Ag2R), 7. Michael Albasini (Švajč./Orica-Scott) - všetci +3, 8. Adam Yates (V.Brit./Orica-Scott) +7, 9. Michael Woods (Kan./Cannondale-Drapac)+8, 10. Rafal Majka (Poľ./Bora-Hansgrohe) +9


Tagy: Alejandro Valverde Michele Scarponi

Zdroj:
TASR
Foto:
Twitter - Moviestar

DISKUSIA