Fenomenálny Pacquiao sa vracia do ringu: Ešte som neskončil! Box je moja vášeň

Boxer Manny Pacquiao
Boxer Manny Pacquiao

BRISBANE - Filipínsky zázrak boxerského ringu Manny Pacquiao sa ešte nechystá do športového dôchodku. Súbojom o titul majstra sveta v organizácii WBO proti Austrálčanovi Jeffovi Hornovi 2. júla chce dať fanúšikov jasný odkaz v zmysle: "Ešte som neskončil."

Stretnutie welterovej hmotnostnej kategórie sa uskutoční v Brisbane, kde 38-ročný a 11-násobný svetový šampión naprieč ôsmimi divíziami Pacquiao bude boxovať proti o 9 rokov mladšiemu, bývalému miestnemu učiteľovi Hornovi. Tento súboj by mal byť pre člena filipínskeho senátu odrazovým mostíkom k lukratívnejšiemu duelu proti bývalému šampiónovi Amirovi Khanovi.

"Chcem obhájiť svoj titul a všetkým dať najavo, že so mnou stále musia rátať. Ešte som neskončil. Box je moja vášeň, odmalička neoddeliteľná súčasť môjho života. Platí to aj napriek tomu, že už mám aj iný pracovný život ako senátor," povedal Manny Pacquiao na tlačovej konferencii v Brisbane.

Júlový súboj Pacquaio - Horn na Suncorp Stadium bude najväčšie podujatie v histórii boxu na území Austrálie, očakáva sa účasť až 55 000 divákov. "Nechcem dopredu predpovedať, čo sa môže stať. Chcem len fanúšikov ubezpečiť, že vydám zo seba to najlepšie, aby som ich zabavil. Už teraz pociťujem vzrušenie a nastavenie na tento duel," skonštatoval Pacquaio na webe Daily Mail.


Tagy: Manny Pacquiao Jeffrey Horn

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA