FOTO Svetová jednotka s láskyplným odkazom: Dávaš mi silu, o ktorej som nevedela

Serena na fotení plavkového vydania magazínu Sports Illustrated
Serena na fotení plavkového vydania magazínu Sports Illustrated

BRATISLAVA - Americká tenistka Serena Williamsová sa v pondelok nielen rozhorčovala nad minulotýždňovým správaním a vyhláseniami suspendovaného fedcupového kapitána Rumuniek Ilieho Nastaseho. Opätovne sa totiž stala jednotkou svetového rebríčka vo dvojhre, verejne sa podelila o pocity vyplývajúce z tohto faktu v kombinácii s 21. týždňom tehotenstva.

"Moje najdrahšie dieťatko, dávaš mi silu, o ktorej som nevedela, že ju mám. Umožnilo si mi pochopiť vrcholnú formu vyrovnanosti a pokoja. Neviem sa ťa dočkať. Neviem sa dočkať, kým budúci rok budeš so mnou v turnajovom zázemí. Čo je však v tejto chvíli najdôležitejšie: som nesmierne šťastná, že sa dnes s tebou môžem podeliť o post svetovej jednotky. Navyše, v deň narodenín Alexisa Ohaniana. Od najstaršej svetovej jednotky tej najmladšej - tvoja mama," napísala Serena na instagrame, okrem iného tým potvrdila, že sa hodlá vrátiť na kurty už v sezóne 2018.

Spomenutý partner zareagoval: "Moja jednotka je tehotná (oficiálne to oznámila počas dneška) a ja som nadšený z prichádzajúceho drobca. Neprestávaš ma opantávať." Tridsaťštyriročný newyorský rodák Ohanian má arménske korene a v predmetnom príspevku pripomenul aj historický význam 24. apríla, ktorý je Dňom pripomienky genocídy Arménov.

Serena nebola v akcii od 28. januára a, samozrejme, ešte dlho nebude. V pondelok sa však vrátila pred Angelique Kerberovú na najvyššiu priečku vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre. Američanka zažíva ôsme funkčné obdobie na vrchole, resp. 317. týždeň panovania dovedna. V historickom prehľade je tretia za Nemkou Steffi Grafovou (377) a krajankou s českým pôvodom Martinou Navrátilovou (332). Serena pred takmer troma mesiacmi zdolala svoju staršiu sestru Venus 6:4, 6:4 vo finále melbournských Australian Open, radovala sa z 23. grandslamového titulu vo dvojhre. Spätne je jasné, že na južnej pologuli hrala v počiatočnom štádiu tehotenstva.


Tagy: Serena Williamsová Alexis Ohanian

Zdroj:
SITA
Foto:
si.com; Instagram - Serena Williamsová

DISKUSIA