V Česku patriot, na Slovensku ospravedlnenka: Prečo Kempný ÁNO a Pánik NIE?

Michal Kempný (vľavo) a Richard Pánik
Michal Kempný (vľavo) a Richard Pánik

BRATISLAVA - Slovensko bude bojovať na nadchádzajúcich majstrovstvách sveta v hokeji bez akejkoľvek posily z NHL. Na druhej strane takmer všetky ostatné krajiny vo svojich radoch hráča z NHL nájdu. Výnimkou nie je ani Česko. Jeho fanúšikovia môžu dúfať aj v boj o medaily, zatiaľ čo na Slovensku sa bežný fanúšik modlí aspoň za zotrvanie medzi elitou.

Tréner Zdeno Cíger má tento rok z NHL samé ospravedlnenky. Buď hráčov trápi zranenie, únava alebo si nemôžu dovoliť riskovať kvôli budúcej zámorskej kariére. Jeden po druhom odmietali všetky veľké hviezdy, hoci ich kluby nepostúpili do play-off alebo vypadli v prvom kole. 

Jedným z tých, ktorí nemajú istú budúcnosť, je aj Richard Pánik. Talentovaný útočník má za sebou životný ročník, takže by bol pre reprezentáciu veľkou posilou. V drese Chicaga Blackhawks strelil solídnych 22 gólov, ku ktorým pridal rovnaký počet asistencií. Bežne hrával s tými najlepšími, čo mu pomohlo nabrať cenné skúsenosti. Reprezentačný dres sa však rozhodol odmietnuť.

V rovnakej situácii ako Pánik je aj český obranca Michal Kempný, on sa však rozhodol na majstrovstvách sveta účinkovať. V Chicagu to nemal jednoduché, veď desať zápasov v rade sedel na tribúne. Nevzdal sa, bojoval a napokon sa do zostavy vrátil. Odohral rovných 50 zápasov, počas ktorých získal osem bodov. Prezentoval sa 76 bodyčekmi a 59-krát zblokoval súperovu strelu.

Pre Česko bude Kempný dozaista veľkým prínosom. I keď s klubom rokuje o novej zmluve, chce sa pobiť za svoju vlasť. Ak sa zraní, jeho budúcnosť je poriadne ohrozená. V rozhovore pre český isport.cz však priznal, že sa ničoho takého nebojí: "Chcel som ísť tak či tak. Mám chuť hrať, som zdravý, prečo by som teda nešiel? Nie, o tom sa ani nediskutovalo. Keď ma tréneri chceli, išiel som. Už odmala mám hlavu nastavenú tak, že reprezentovať je pre mňa česť. Nebolo o čom premýšľať."


Tagy: Richard Pánik Chicago Blackhawks Michal Kempný

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA