VIDEO Svitko chystá v príprave na Dakar novinku: Jasný dôkaz, že patrí medzi elitu

Štefan Svitko
Štefan Svitko

ŽAŠKOV - Chlap z Oravy, ktorý miluje motorky. Vo štvrtok podvečer bude hosťom magazínu Tempo v nás v športovej televízii 213 pravidelný účastník Rely Dakar Štefa Svitko. Moderátorovi Viťovi Chrappovi prezradil, ako odčiniť neúspech zo začiatku roka 2017. Pripravovať sa bude presne tak, ako zvyšok najlepších jazdcov.

"Chcem ísť majstrovstvá sveta v rely v Maroku. Mám plán, že tam nechám motorku, a tri týždne pred odchodom na Dakar tam pôjdem trénovať na nejakých desať dní. Robia tak všetci - trénujú v Maroku, kde sa dajú požičať prístroje, aby ma monitorovali. V snahe pomôcť dobrému výsledku treba vždy niečo vymyslieť," povedal v televízii.


Na Rely Dakar 2016 obsadil vďaka stabilným výkonom a jednému etapovému víťazstvu konečné druhé miesto, čím sa po dvojnásobnom umiestnení na piatom mieste zaradil medzi dakarskú elitu. V roku 2017 sa mu po penalizácii za nedovolené natankovanie a neskorý príchod rozplynuli šance na dobrý výsledok a obsadil 25. priečku.

Svitko prišiel do televízie v súvislosti s tým, že 1. mája sa na Myjave rozbieha seriál medzinárodných majstrovstiev Slovenska MX Open a všetkých päť pretekov vysielajú na 213 naživo. Magazín Tempo v nás si môžete pozrieť na 213 vo štvrtok od 17:20 pred futbalom Dunajská Streda - Senica.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Štefan Svitko Tempo v nás

Zdroj:
športky, 213
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA