Súboj titanov už tento víkend: Legendárny Kličko má hrať iba druhé husle

Súboj Klička s Joshuom sa uskutoční 29. apríla 2017 na štadióne Wembley v Londýne, očakáva sa účasť takmer 90.000 fanúšikov boxu.
Súboj Klička s Joshuom sa uskutoční 29. apríla 2017 na štadióne Wembley v Londýne, očakáva sa účasť takmer 90.000 fanúšikov boxu.

LONDÝN - Deväťdesiat tisíc fanúšikov na preslávenom londýnskom štadióne Wembley a ďalšie milióny televíznych divákov po celom svete sa v sobotu dočkajú dlho očakávaného súboja takmer dvojmetrových boxerských titanov Vladimira Klička s Anthonym Joshuom. Kým pre Klička hovoria skúsenosti, o 14 rokov mladší Brit Joshua má popri domácich fanúšikoch na svojej strane i rýchlosť.

Vedľa titulov profesionálneho majstra sveta v ťažkej váhe organizácií WBA, IBF a IBO, bude v hre aj dvadsať miliónov libier, ktoré si obaja niekdajší olympijskí víťazi rozdelia rovným dielom bez ohľadu na výsledok.

Odborníci i bookmakeri favorizujú dvadsaťsedemročného Joshuu, ktorý po prechode k profesionálom v roku 2013 všetkých 18 súperov knokautoval, navyše len dvakrát musel boxovať viac ako tri kolá. O 14 rokov starší Kličko sa do ringu vracia prvýkrát od prekvapivej porážky s Britom Tysonom Furym predvlani v novembri, ktorá ukončila Ukrajincovu dlhoročnú nadvládu v ťažkej váhe.

Chystanú odvetu Fury dvakrát odriekol, vzdal sa titulov WBA aj WBO a lieči sa z depresií a závislostí. O pás IBF prišiel už skôr kvôli odmietnutiu povinnej obhajoby, od vlaňajšieho apríla ho drží práve Joshua.

"Prehra s Furym mi otvorila oči. Po tých rokoch už som nemal takú motiváciu. Možno to znie šialene, ale je dobre, že som ten zápas prehral a teraz budem vyzývateľom. Cítim v krvi adrenalín, ktorý som predtým nemal," povedal Kličko, ktorý z 68 duelov prehral len štyri. O titul majstra sveta boxoval už dvadsaťsedemkrát, s 22 úspešnými obhajobami je v historickej tabuľke ťažkej váhy druhý za legendárnym Joeom Louisom.

"Anthony je úžasný športovec a skvelý vyslanec nášho športu. Ak vyhrá, úprimne mu pogratulujem. Ak zvíťazím ja, pomôžem mu vrátiť sa späť, ako som to v minulosti urobil už niekoľkokrát," dodal boxer prezývaný Doktor Oceľové kladivo.

Aj Joshua hovorí o súperovi, s ktorým pred tromi rokmi odboxoval niekoľko kôl, s uznaním. Zároveň verí, že v ťažkej váhe môže v prípade jeho triumfu nastať nová éra. "Ak Vlad prehrá, uvedomí si, že nastal čas odovzdať pochodeň," vyhlásil olympijský víťaz z Londýna. "Knokaut by bol čerešničkou na torte, ale beriem akúkoľvek výhru," doplnil "AJ".

Pretože 80 tisíc lístkov na len druhý boxerský zápas vo Wembley bolo rozobratých už v januári, pridali organizátori do predaja ďalších 10 tisíc vstupeniek. Aj po tých sa zrejme zapráši, hoci najdrahšie stoja dvetisíc libier. Vrchol sobotňajšieho programu by mal prísť na rad najskôr okolo 23. hodiny.

Kto sa stane šampiónom?

Hlasovalo: 984


Tagy: Vladimir Kličko Anthony Joshuoa

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA; Video: youtube

DISKUSIA