Súboj, na ktorý všetci čakali, je tu: V stávke je celá Kličkova kariéra!

Anthony Joshua a Vladimir Kličko
Anthony Joshua a Vladimir Kličko

LONDÝN - Na preslávenom londýnskom štadióne Wembley sa dnes pred 90.000 divákmi odohrá dlho očakávaný súboj takmer dvojmetrových boxerských titanov Vladimira Klička s Anthonym Joshuom.

V stávke budú majstrovské pásy v ťažkej váhe organizácií WBA, IBF a menej významnej IBO. Joshua je šampiónom IBF, tituly WBA a IBO sú voľné, pretože sa ich na konci minulého roka vzdal kontroverzný Tyson Fury.
 
V stávke je pravdepodobne aj celá Kličkova kariéra. Štyridsaťjedenročný Ukrajinec s nemeckým pasom sa do ringu vracia prvýkrát od prekvapivej porážky s Britom Fury predvlani v novembri, ktorá ukončila jeho dlhoročnú nadvládu v ťažkej váhe. A víťazstvo o 14 rokov mladšieho Brita Joshuu by mohlo znamenať definitívny koniec Kličkovej éry.
 

Odborníci i bookmakeri pred duelom dvoch bývalých olympijských víťazov favorizujú dvadsaťsedemročného Joshuu, ktorý pri piatkovom vážení sa 113 kilogramami o štyri predčil Klička. Joshua po prechode k profesionálom v roku 2013 knokautoval všetkých 18 súperov a len dvakrát musel boxovať viac ako tri kolá. Kličko z 68 duelov prehral len štyri.


Tagy: Vladimir Kličko Anthony Joshua

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR

DISKUSIA