VIDEO Hološko v Austrálii opäť zažiaril: Gólom spečatil postup FC Sydney do finále

Filip Hološko (21) oslavuje so spoluhráčmi gól FC SydneyFilip Hološko (21) oslavuje so spoluhráčmi gól FC Sydney Zdroj: sydneyfc.com

SYDNEY - Slovenský futbalista Filip Hološko prispel jedným gólom k sobotňajšiemu postupu jeho FC Sydney do finále play off austrálskej A-League. Suverén a rekordér základnej časti zdolal jasne v semifinále hranom na jedno víťazstvo na domácej tráve Perth Glory 3:0, Hološko hral do 66. minúty. Súper FC Sydney v boji o titul vzíde z druhej semifinálovej dvojice Melbourne Victory - Brisbane Roar.

Zverenci trénera Grahama Arnolda získali za ovládnutie základnej časti tzv. "Premiers Plate", pričom prekonali viacero ligových rekordov, napríklad v počte nazbieraných bodov v základnej časti (66). To im zaistilo nasadenie priamo do semifinále s výhodou domáceho prostredia. V ňom Hološko nastúpil v základnej zostave a v nadstavenom čase prvého polčasu pridal tretí gól jeho tímu. "Predviedli sme skvelý výkon, mohli sme pridať aj ďalšie minimálne štyri zásahy. Perth je vždy nebezpečný, ale dnes sme súpera k ničomu nepustili," nadchýnal sa po zápase tréner Sydney Graham Arnold, citoval ho klubový web.

Tridsaťtriročný Hološko pred duelom pre svoj oficiálny web povedal, že "očakáva výborný zápas pred zaplneným štadiónom, v ktorom hráči Sydney chcú ich fanúšikom, hladným po úspechu, pripraviť takú sezónu, na ktorú dlho nezabudnú". Dôležitým momentom v konečnom účtovaní môže byť fakt, že "Sky Blues" budú mať aj vo finále výhodu domáceho prostredia. Hološko v aktuálnej sezóne A-League strelil osem gólov vrátane sobotňajšieho.

FC Sydney - Perth Glory 3:0