VIDEO Muntari sa rozhodcovi sťažoval na rasizmus: Ten mu ukázal kartu!

Muntari sa sťažoval na rasizmusMuntari sa sťažoval na rasizmus

CAGLIARI - Známy futbalista Sulley Muntari predčasne opustil ihrisko počas nedeľňajšieho stretnutia jeho Pescary s domácim Cagliari (0:1) v rámci 34. kola najvyššej talianskej súťaže. Niekdajší ghanský reprezentant odišiel z ihriska v 90. min na znak protestu proti rasistickému správaniu domácich fanúšikov a reakcie rozhodcu Daniele Minelliho, ktorý mu ukázal žltú kartu.

"Od začiatku po mne kričali. V tej skupine fanúšikov som zbadal aj nejaké deti, tak som sa obrátil na ich rodičov a dal som im svoje tričko, aby som išiel príkladom," povedal niekdajší hráč oboch milánskych klubov AC aj Interu. Tým sa však jeho problémy v zápase neskončili. "Pokračovalo to ďalšou skupinou fanúšikov. Snažil som sa to s nimi rozumne vyriešiť, ale rozhodca mi povedal, aby som sa o to nestaral. Namiesto zastavenia hry mi dal žltú kartu, a to ma naozaj nahnevalo," uviedol Suleyman Ali Muntari.

Tridsaťdvaročný futbalista po žltej karte namosúrene odišiel z ihriska a nechal svoj tím dohrať duel iba s desiatimi mužmi. "Fanúšikovia sa správali nevhodne, ale najmä rozhodca to mal riešiť inak. Som presvedčený, že ak by prerušil hru, už by to nepokračovalo," povzdychol si po zápase skúsený stredopoliar.

Viac o téme: Sulley Muntari
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: youtube; VIDEO: youtube
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články