Neapol prepisoval klubové rekordy, kapitán Hamšík: Ukázali sme našu silu

Marek Hamšík a jeho strelecký pokusMarek Hamšík a jeho strelecký pokus Zdroj: SITA

MILÁNO - Futbalisti SSC Neapol využili prehru AS Rím v mestskom derby proti Laziu a po triumfe 1:0 na ihrisku Interu Miláno atakujú druhé miesto v tabuľke. Neapolčania štyri kolá pred koncom súťaže strácajú na AS už len jediný bod.

O výhre hostí, ktorí nastúpili v základnej zostave aj so svojím kapitánom Marekom Hamšíkom, rozhodol tesne pred prestávkou Jose Callejon. Využil fakt, že japonský obranca Interu Juto Nagatomo v snahe odkopnúť loptu pred brankárom minul, a nikým nekrytý skóroval. Pre španielskeho útočníka to bol tretí gól z predchádzajúcich štyroch zápasov. Hamšík bol na ihrisku do 72. minúty, keď ho vystriedal Allan. "Pred zápasom sme vedeli, že AS Rím prehral a máme šancu sa k nemu priblížiť. Inter bol veľmi silný protivník, no ukázali sme našu silu a zaslúžene vyhrali," vravel slovenský reprezentant pre svoj oficiálny web. Neapolčania chcú v zostávajúcich štyroch dueloch naplno bodovať. "Sme radi, že sme znížili stratu na rímske mužstvo. Do konca súťaže absolvujeme ešte štyri zápasy. Chceme v nich naplno bodovať. A potom uvidíme, na ktoré miesto to bude stačiť," dodal Hamšík.

Neapolčania v nedeľu večer viackrát prepísali históriu klubu. Nikdy sa nestalo, že SSC v sezóne vyhral oba zápasy v Ríme (AS, Lazio) i v Miláne (AC, Inter). Neapol v tejto sezóne na súperových ihriskách triumfoval už jedenásťkrát, čo je nový klubový rekord. V Miláne naposledy vyhral oba zápasy ešte v sezóne 1932/1933.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR