Český klub oznámil šesť nových posíl: Figuruje tam aj kvarteto slovenských hokejistov

Mountfield Hradec Králové oznámil šesť nových posíl
Mountfield Hradec Králové oznámil šesť nových posíl

HRADEC KRÁLOVÉ - Český extraligový klub Mountfield Hradec Králové oznámil v prvý májový deň mená šiestich nových hráčov, medzi ktorými figuruje kvarteto slovenských hokejistov. Dres mužstva z východu Čiech si v budúcej sezóne oblečú aj útočníci Lukáš Cingel s Tomášom Zigom a obrancovia Dominik Graňák s Mislavom Rosandičom. V pondelok o tom informoval oficiálny klubový web.

Cingel prichádza do Hradca z pražskej Sparty. V uplynulej sezóne v 50 zápasoch zaznamenal osem gólov a 12 asistencií. "Lukáš by mal byť adekvátnou náhradou za jedno odchádzajúce krídlo. Má veľkú chuť dokázať svoje kvality i to, že jeho pozícia v Sparte nebola zodpovedajúca. Naviac ide o charakterovo dobrého hráča, ktorý by mal bez problémov zapadnúť do kabíny. Tento týždeň by mal u nás podpísať dvojročnú zmluvu," uviedol generálny manažér HK Aleš Kmoníček.

      
Zigo, ktorý rovnako ako Cingel aktuálne bojuje v slovenskej reprezentácii o miestenku pre účasť na MS v Paríži a Kolíne, získal s Banskou Bystricou majstrovský titul. Pod Urpínom hosťoval zo Slovana Bratislava. "Tomáša sme sledovali najmä vo finále slovenskej extraligy, ktoré odohral veľmi dobre. Mal veľký záujem u nás pôsobiť a to nás uistilo v našom rozhodnutí ho angažovať," pokračoval Kmoníček.

Graňák v uplynulej sezóne pôsobil vo švédskom Rögle BK. Skúsený obranca dosiahol v 49 dueloch bilanciu päť asistencií a 24 trestných minút. "Dominik je výborný univerzálny obranca, skvelý chalan do kabíny. Jeho história hovorí za všetko a sme radi, že sa nám ho podarilo získať do mužstva," vravel GM Hradca.

Zmluvu na dve sezóny podpísal Rosandič. Dvadsaťdvaročný bek, ktorý sa narodil v Záhrebe, podobne ako Zigo začal sezónu v KHL v drese Slovana a zakončil ju ziskom titulu v Banskej Bystrici. "Sledovali sme ho niekoľkokrát. Trénerom sa páčila jeho kreativita, podpora útoku a celková ofenzívna činnosť. Na svoj vek hrá veľmi dobre, my si od neho sľubujeme najmä skvalitnenie ofenzívnej činnosti," dodal Kmoníček.


Tagy: Dominik Graňák Tomáš Zigo Mountfield Hradec Králové Lukáš Cingel Mislav Rosandić

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
mountfieldhk.cz

DISKUSIA