Slovan prišiel o oporu: Český klub zlákal dôležitého hráča belasých!

Hráči zo Slovana, sprava: Tomáš Surový, Filip Novák, Václav Nedorost a Lukáš Kašpar oslavujú gól belasých
Hráči zo Slovana, sprava: Tomáš Surový, Filip Novák, Václav Nedorost a Lukáš Kašpar oslavujú gól belasých

BRATISLAVA - Český hokejový útočník Václav Nedorost sa dohodol na podmienkach jednoročnej zmluvy s tímom ČEZ Motor České Budějovice.

"Nedorost je hráč, ktorý dokáže byť rozdielový, má minimálne extraligovú úroveň. Skúste ako tréner povedať, že nechcete Nedorosta. Ak ho budeme mať, tak by sme k nemu mali získať jedného kvalitného hráča,“ povedal pre klubový web Antonín Stavjaňa.

Nedorost je odchovancom Budějovíc, uplynulé tri sezóny strávil v KHL v Slovane Bratislava. V jeho drese odohral 127 zápasov, v ktorých zaznamenal 57 bodov za 31 gólov a 26 asistencií. "Máme veľkú radosť, Václav je jeden z najlepších hráčov, ktorí v Českých Budějoviciach vyrástli," povedal pre klubový web generálny manažér Stanislav Bednařík.

Posledný zápas v drese Slovana odohral Nedorost 11. januára na domácom ľade proti Avtomobilistu Jekaterinburg. V 56. minúte ho však hrubo fauloval Anatolij Golyšev. Hráč hostí za svoj počin dostal trest do konca stretnutia, český hokejista zostal po brutálnom hite ležať bezvládne na ľade. Okamžite k nemu pribehol lekár, naokolo bola krv. Z ľadovej plochy ho museli odniesť na nosidlách.


Tagy: HC Slovan Bratislava Antonín Stavjaňa Václav Nedorost Motor České Budějovice

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA