VIDEO Radosť z majstrovského titulu vystriedal strach: Slovenský tréner skolaboval počas osláv

Pri víťazných oslavách skolaboval tréner Marek KardošPri víťazných oslavách skolaboval tréner Marek Kardoš Zdroj: huste.tv

PRIEVIDZA - Boj o majstrovský titul bol poriadne tesný. Volejbalisti Nitry si vo finále zmerali sily so silnou Prievidzou, ktorá sa nechcela vzdať bez boja. Šiesty zápas finálovej série však priniesol konečný triumf Nitry, ktorá vyhrala 3:2 na sety. Bezprostredne po odohratí poslednej lopty vypukli na palubovke veľké oslavy, počas ktorých skolaboval tréner hostí Marek Kardoš.

Prievidza mala výhodu domáceho prostredia, no aj napriek tomu sa jej nepodarilo získať šiesty zápas. Z jej strany išlo o boj o prežitie. Vo finálovej sérii prehrávala 2:3 na zápasy. Domácich podporovali aj miestni fanúšikovia, ktorých bolo viac ako 2000. Všetkých päť vyčerpávajúcich setov sa hralo vo výbornej atmosfére. Kľúčový bol štvrtý set, ktorý vyhrala Nitra tesne 26:24. Skrátený piaty set získala s náskokom štyroch bodov 15:11.

Okamžite tak vypukli oslavy majstrovského titulu. Na palubovku sa rozbehli všetci hráči aj s realizačným tímom. Radosť však trvala iba krátko. Po niekoľkých sekundách padol na zem tréner Marek Kardoš. Športky oslovili asistenta trénera Martina Májeka, aby situáciu bližšie objasnil a prezradil, či je tréner v poriadku: "Všetko je našťastie v poriadku. Bola to iba krátka nevoľnosť. Trochu podcenil pitný režim. Keď doplnil tekutiny a zjedol energetickú tyčinku, cítil sa lepšie. Bol to ťažký päťsetový zápas, pracovali aj nervy. Nebolo potrebné ani následné vyšetrenie v nemocnici."

Počas desivých chvíľ, kedy tréner ležal na palubovke, zavládlo v Prievidzi hrobové ticho. Fanúšikovia nevedeli, čo sa deje, a tak sa zastavili aj oslavy. Následne športovo povzbudili Kardoša potleskom. Keď sa situácia znormalizovala, mohli oslavy znovu naplno ožiť. I keď domáci nezískali titul, fanúšikovia sa im poďakovali za pekné druhé miesto dlhým potleskom.

Kolaps trénera Mareka Kardoša nájdete v čase 2:33:00.

Viac o téme: VK Prievidza VKP Bystrina SPU Nitra Marek Kardoš Martin Májek
  • Zdroj: sportky - Rendek