VIDEO Ronaldo hviezdou šlágra madridských gigantov: Real má finále Ligy majstrov na dosah!

Cristiano Ronaldo a Sergio Ramos oslavujú vedúci gól RealuCristiano Ronaldo a Sergio Ramos oslavujú vedúci gól Realu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v utorkovom úvodnom súboji semifinále Ligy majstrov 2016/2017 nad mestským rivalom Atléticom 3:0. Hetrikom sa v domáce drese blysol portugalský kanonier Cristiano Ronaldo, ktorý sa trafil v 10., 73. a potom aj v 86. minúte. Odveta je na programe 10. mája na štadióne Atlética.

Domáci nastúpili v strede obrany už aj s uzdraveným Varaneom, ktorý v zostave nahradil Nacha. Kouč Atlética Simeone na post pravého beka, kde mu pre zranenia vypadli Juanfran i Gimenéz, postavil 21-ročného Lucasa. Po opatrnom úvode sa do prvej šance dostal Real. Carvajal si narazil s Iscom, vbehol do pokutového územia a Oblak jeho strelu len s námahou vyrazil. Skóre sa po prvý raz menilo v 10. minúte. Center Ramosa odhlavičkoval Savič len ku Casemirovi, ktorého strieľaný center usmernil do siete hlavičkou Ronaldo - 1:0. Portugalčan, ktorý v štvrťfinálovom dvojzápase proti Bayernu Mníchov strelil päť gólov, tak načal svoju druhú stovku presných zásahov v LM. Po štvrťhodine hry mohol zvýšiť Varane, ale jeho pokus hlavou po rohovom kope Kroosa zlikvidoval Oblak. Atlético kontrovalo šancou Gameira, ktorému včasným vybehnutím nedovolil zakončiť brankár Navas. O prevahe Realu v prvej polhodine hovoril aj pomer striel 10:0 (6:0 na bránu). V závere polčasu prišli domáci o Carvajala, ktorý sa zranil po súboji s Niguézom. Po zmene strán ho na trávniku nahradil Nacho.

Cristiano Ronaldo a Filipe Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA

V druhom polčase sa smerom dopredu osmelili aj hostia a niekoľkokrát pohrozili. Simeone podporil ofenzívu dvojitým striedaním, keď Niguéza nahradil Gaitán a za Gameira nastúpil Torres. Želaný efekt v podobe vyrovnávajúceho gólu to však neprinieslo. Real umne vykrýval stred poľa i krídelné priestory a súpera držal na dištanc. Hru potom rozkúskovali viaceré fauly a zápas stratil na plynulosti a tempe z prvého polčasu. V 73. minúte udrel Real gólovo po druhý raz. Benzema na hranici šestnástky dostal loptu od Marcela a posunul ju na pravú stranu, kde periférne videl Ronalda. Portugalčana nerozhodil ani fakt, že loptu ešte zasiahol Filipe Luis a nekompromisne ju poslal za chrbát Oblaka - 2:0. Atlético sa v závere snažilo o kontaktný gól, ale zabudlo na zadné vrátka. Po prihrávke od striedajúceho Vazquéza sa opäť presadil Ronaldo a skompletizoval hetrik.

"Musím pogratulovať celému tímu za výkon. Ja som mal len šťastie, že som bol na konci akcií a dal góly," povedal po zápase Ronaldo. "Máme veľký náskok, ale ešte nie je hotovo. Musíme ostať koncentrovaní do odvety. Dnes ale náš tím zahral naozaj fantasticky," dodala ústredná postava madridského semifinále.

Real Madrid (Šp.) - Atlético Madrid (Šp.) 3:0 (1:0)
Gól: 10., 73. a 86. C. Ronaldo, ŽK: 48. Isco - 26. Koke, 53. Saúl Ňíguez, 83. Savič, rozhodoval: Atkinson (Angl.)

Real Madrid: K. Navas - Carvajal (46. Nacho), Sergio Ramos, Varane, Marcelo - T. Kroos, Casemiro, Modrič - Isco (68. Arsenio), Benzema (78. Lucas Vázquez), C. Ronaldo

Atlético: Oblak - Lucas Hernández, S. Savič, Godín, Filipe Luís - Koke, Gabi, Saúl Ňíguez (58. Gaitán), Carrasco (68. Correa) - Griezmann, Gameiro (57. Torres)

Podrobný priebeh zápasu:

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Antoine Griezmann Real Madrid CF Atlético de Madrid
  • Zdroj: SITA, ČTK, TASR