Je Cíger trénerom? Rozčarovaný Golonka pred šampionátom hovorí o pohrebe!

Jozef Golonka
Jozef Golonka

BRATISLAVA - Iba deň pred štartom hokejových majstrovstiev sveta v Kolíne nad Rýnom a Paríži vysiela športová televízia 213 špeciálnu reláciu Tempo v nás s hokejovou legendou Jozefom Golonkom. Momentálne nepôsobí na žiadnom poste v hokeji a tak nemá problém pomenovať veci tak, ako ich vidí.

"Ja by som nepovedal, že je to slávnosť, ale že pohreb. Náš slovenský národný tím prešiel od období, keď sme porážali velikánov, k dnešku, keď hráči vyvolávajú k ignoráciám národného mužstva," povedal Golonka a vyslovil aj pochybnosť, či Zdeno Cíger je skutočne koučom národného tímu. "Je on trénerom? To je moja otázka. Keď Zdeno je trénerom za veľké peniaze, musí sa s tým potrápiť. My sme boli trénermi za malé peniaze…"


Odporúča mu neprosiť sa hráčom: "Chceš reprezentovať? Ak nechceš, začnem budovať mužstvo pre majstrovstvá sveta 2019, ktoré budú na Slovensku."

Chápe, že sa ospravedlnili starší hráči ako Zdeno Chára a Marián Hossa. "Chválim Cháru, že je korektný, dopredu zvážil, že nebude reprezentovať, chápem Hossu, má 38 rokov, ale nechápem Pánika, Daňa a tých ostatných, čo začínajú. My sme nepoznali, čo je únava a oni sú zrazu unavení? Z čoho sú unavení? Z peňazí?" pýta sa. Celý rozhovor s Golonkom uvidia diváci športovej televízie 213 vo štvrtok o 18:00.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Jozef Golonka Tempo v nás

Zdroj:
športky, 213
Foto:
213; Video: 213

DISKUSIA