Pod Tatrami súboj najslabších celkov: Prešov si podelil body so Zlatými Moravcami

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

POPRAD - Futbalisti 1. FC Tatran Prešov a ViOn Zlaté Moravce sa v NTC Poprad v stredu v dohrávke 28. kola Fortuna ligy 2016/2017 rozišli zmierlivo po výsledku 1:1. Súboj dvoch posledných tímov tabuľky dohrávali z konca apríla, keď sneh a zlé počasie znemožnili odohrať duel v pôvodnom termíne.

Domácim sa už v 2. minúte zranil Peter Leško, ešte to chvíľu skúsil, ale v 10. minúte ho musel vystriedať Haledej. Hostia gólovo udreli v 14. minúte, keď šikovnú akciu predviedol Válovčan a preloboval Taliana v domácej bráne. Prešov mohol vyrovnať v 22. minúte, ale Dávid Leško trafil centrovanou loptou žrď a dorážku obrana hostí zblokovala. ViOn mal veľkú šancu v 37. minúte, Orávik zahral nakrátko na Pintéra, jeho projektil skončil na brvne.

V druhom polčase sa pod Tatrami rozpršalo, obraz hry sa príliš nemenil, tímy sa snažili, ale chýbali väčšie príležitosti. Po hodine hry dostal druhú žltú kartu hosťujúci Gešnábel. Prešov zacítil šancu a veľkú šancu mal v 66. striedajúci Trebuňák, no pošmykol sa a vzápätí napálil do brvna Kačala. Strelecká smola domácich pokračovala, po rohu v 70. minúte vystrelil opäť len do tyče Trebuľák. V 81. minúte dostal druhú žltú kartu aj Prešovčan Dupkala a sily sa vyrovnali. Trénerovi domácich vyšlo striedanie, v 84. minúte prišiel na plochu Rolinc a už o pár okamihov bol po prečíslení v šestnástke na správnom mieste a vyrovnal na konečných 1:1.

1. FC Tatran Prešov - ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)
Góly: 85. Rolinc - 14. Válovčan. Rouhodoval: Nemček, ŽK: Bartek, Hovančík, Dupkala, Kubus, Micherda - Gešnábel, Bariš, Kováč, ČK: 81. Dupkala - 60. Gešnábel obaja po 2 ŽK, 185 divákov.

Tatran Prešov: Talian - Kačala, Bartek, Dzurík, D. Leško - Hovančík, Micherda - Dupkala, Kubus (63. Trebuňák), P. Leško (10. Haladej, 84. Rolins) - Streňo

Zlaté Moravce: Kováč - Machuča, Pintér, Kapor, Chren - Bariš, De Oliveira Silva - Ujlaky (33. Guilavogui, 63. Pastva)), Gešnábel, Orávik  - Válovčan (86. Kostadinov)

Juraj Jarábek, tréner Zlatých Moraviec: "Bolo to veľmi kvalitné stretnutie, hoci ho hrali mužstvá, ktoré sú posledné v tabuľke. Kto neprišiel, môže banovať. Malo to všetko, rýchlosť, tempo, agresivitu. Povedal by som, že to bolo nad ligové pomery. Prvý polčas sme boli jednoznačne lepší, v druhom už opačne. Dnes sme prepadávali v osobných súbojoch. Chceli sme zvíťaziť, ale súper sa v druhom polčase zlepšil."

Miroslav Jantek, tréner Prešova: "Gratulujem trénerovi a Zlatým Moravciam k zisku bodu. Súhlasím, prvý polčas boli Moravce kombinačne lepším tímom. Gól nás zmrazil a dohrali sme polčas v kŕči. Druhý polčas sme pristúpili k zápasu ofenzívnejšie a dôraznejšie. Zápas bol z hľadiska emócií a nasadenia kvalitný. Remízu musím akceptovať."

Viac o téme: ViOn Zlaté Moravce 1. FC Tatran Prešov