Brilantný LeBron prekonal legendu NBA: Jeho meno treba vyslovovať s úctou

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA

CLEVELAND - LeBron James v základnej časti sezóny NBA nepatril ku kandidátom na cenu pre najužitočnejšieho hráča, jeho čas prišiel až v play-off. Cleveland v ňom kráča od víťazstvu k víťazstvu a James k tomu prispieva mierou vrchovatou. V stredajšom druhom zápase semifinále Východnej konferencie s Torontom to bolo 39 bodmi, vďaka ktorým sa posunul na druhé miesto v historickom rebríčku strelcov vyraďovacej časti. Na konte má už 2777 bodov a predstihol Kareema Abdula-Jabbara (5762), lídrom zostáva Michael Jordan (5987). Na zmenu poradia v elitnej trojke potreboval pred zápasom 25 bodov, úlohu splnil trojkou v tretej štvrtine.

"Cítim sa veľmi dobre. Aj dnes mi bolo dopriate pomôcť tímu niekoľkými dobrými akciami," pochvaľoval si 32-ročný krídelník po víťazstve 125:103 a k svojmu postupu v historickom rebríčku poznamenal: "Meno ako Kareem treba vyslovovať s úctou, Dokázal ohromné veci ako hráč aj ako súčasť tímu. Nemal som šancu vidieť ho na vlastné oči v akcii, ale veľa som o ňom a o jeho úspechoch čítal."

James útočí na svoje siedme finále NBA bez prerušenia. Za 14 sezón odohral v play-off 205 zápasov. V základnej časti nastrieľal 28 787 bodov, za čo mu patrí siedme miesto v historickom poradí NBA. Abdul-Jabbar je na čele s 38 387 bodmi.

Viac o téme: LeBron James Michael Jordan Cleveland Cavaliers
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články