Slovenskí legionári v Plzni budú mať nového trénera: Do tímu sa vracia skúsený český kouč

Pavel Vrba
Pavel Vrba

PLZEŇ - Český futbalový tréner Pavel Vrba sa vráti na lavičku FC Viktoria Plzeň. Päťdesiattriročný rodák z Přerova (nar. 6. decembra 1963) podpísal vo štvrtok popoludní s vedením úradujúceho majstra zmluvu na tri roky, Informuje o tom oficiálna internetová stránka plzenského klubu. Vrba povedie "Viktorku" od nastávajúcej sezóny 2017/2018. Dovtedy zostane hlavným koučom mužstva Zdeněk Bečka, ktorý spolu s asistentom Pavlom Horváthom nahradili od začiatku apríla Slováka Romana Pivarníka, ten pre neuspokojivý herný prejav v jarnej časti tamojšej najvyššej súťaže nútene skončil.

"Som veľmi rád, že sa nám podarilo dohodnúť s Pavlom Vrbom, ktorý bol na začiatku úspešnej éry plzenského futbalu. Na vzájomnú spoluprácu sa nesmierne teším, čaká nás náročná robota," uviedol na klubovom webe majiteľ Viktorie Tomáš Paclík.

Pavel Vrba počas viac ako päťročného pôsobenia v Plzni (2008 - 2013) získal s mužstvom dva majstrovské tituly (2011, 2013), triumfoval aj v Českom pohári (2010) i domácom superpohári (2011), s tímom dva razy postúpil do skupinovej fázy Ligy majstrov (2011/2012 a 2013/2014). "Chcel by som nadviazať na výsledky, ktoré Plzeň má. Dúfam, že i so mnou bude naďalej patriť k najlepším tímom v lige," skonštatoval Vrba, ktorému v pozícii asistenta bude pomáhať od novej sezóny rodák z Bojníc Dušan Fitzel. Brankárov naďalej bude mať na starosti Martin Ticháček, vo Viktorii však zostanú aj spomenutí Zdeněk Bečka s Pavlom Horváthom. "Znalosť prostredia a ľudí okolo futbalu v Plzni bola rozhodujúcim faktorom. Klub dlhodobo potvrdzuje svoju kvalitu, má najvyššie ciele. Som rád, že ma oslovili," uviedol ďalej Pavel Vrba a doplnil: "Klub sa vždy môže niekam posunúť. Určite by sme spoločne chceli opätovne zažiť účasť v Lige majstrov, urobíme pre to maximum."

Bývalý kouč českej reprezentácie (2014 - 2016) dovedna šesťkrát ovládol v ČR hlasovanie o Trénera roka v rámci ankety Futbalista roka. Na Slovensku účinkoval v pozícii asistenta reprezentácie SR, na klubovej úrovni trénoval Púchov i Žilinu, s ktorou vybojoval ligový primát (2007). Vlani v júni sa stal lodivodom ruského klubu Anži Machačkala, kde bol do decembra 2016 - po zmene majiteľa a následných úspornejších opatreniach sa dohodol na ukončení trénerskej zmluvy.

V tíme úradujúceho českého majstra FC Viktoria Plzeň pôsobí kvinteto slovenských futbalistov - Matúš Kozáčik, Patrik Hrošovský, Martin Chrien, Jakub Hromada a Marek Bakoš. 

Štyri kolá pred koncom súťažného ročníka 2016/2017 figurujú Plzeň a Slavia Praha s 59 bodmi na čele priebežného poradia, spomenuté duo sa pobije v lige o celkové prvenstvo. Tretia v tabuľke Sparta Praha zaostáva už o desať bodov. Vrba bude vo Viktorii v závere tohto ročníka v pozícii akéhosi poradcu či konzultanta. "Vo zvyšku tejto sezóny sú poverení vedením nášho mužstva Zdeněk Bečka s Pavlom Horváthom, na tom sa nič nemení. Zodpovednosť za výsledky ponesú oni," zdôraznil generálny manažér plzenského klubu Adolf Šádek.

Od leta nový hlavný kormidelnik "Viktorky" už pomaly premýšľa o zložení kádra pre nastávajúcu sezónu 2017/2018. "Nemyslím si, že budeme musieť urobiť nejaké značné zásahy do tímu. Nebránim sa posilneniu mužstva, ale na veľké zmeny nie je dôvod. Česká liga naberá na kvalite. O titul určite bude hrať Sparta, Slavia i my. Výkonnostne išli nahor aj ďalšie tímy, napríklad Dukla Praha, Teplice, Mladá Boleslav," dodal pre plzenský klubový web Pavel Vrba.


Tagy: FC Viktoria Plzeň Pavel Vrba

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA