VIDEO Bielorusi parádnym obratom zaskočili domáceho favorita: Drámu rozhodli až nájazdy!

Roztržka v súboji Bieloruska s FrancúzskomRoztržka v súboji Bieloruska s Francúzskom Zdroj: SITA

PARÍŽ - Hokejisti Francúzska zdolali vo svojom piatom zápase v parížskej B-skupine MS Bielorusko 4:3 po samostatných nájazdoch. Bielorusi dokázali otočiť skóre z 0:2 na 3:2, napokon však o triumfe domáceho tímu rozhodol v rozstrele dvoma premenými nájazdmi Stéphane Da Costa. Francúzi najbližšie nastúpia v nedeľu o 16.15 h proti Česku. Bielorusi nemajú na regeneráciu ani 18 hodín, už v sobotu o 16.15 h ich čaká kľúčový zápas z hľadiska boja o záchranu proti Slovinsku.

Taktovky zápasu sa od úvodu zhostili domáci hráči. Tí sa ujali vedenia v 13. minúte po presnom zásahu Treilleho, ktorý po rýchlom brejku parádne zavesil pod hornú žrď. Po góle sa tempo hry výrazne zvýšilo, dobrú príležitosť na zvýšenie náskoku zahodil obranca Manavian. Bielorusi pôsobili ľahkovážnym dojmom, v defenzíve hrali staticky a nedokázali si pokrývať súperových hráčov.

Pohyblivejší "Les Bleus" si na začiatku druhej časti poistili vedenie zásluhou presilovkového gólu Fleuryho. Až tento moment prebral dovtedy spiaceho súpera. V 27. minúte Huet vyrazil strelu Šarangoviča iba pred seba a Pavlovič zo vzduchu sklepol puk do siete - 2:1. Bielorusi dostali krídla, zlepšili korčuľovanie a zo zvýšenej aktivity vyťažili aj vyrovnávajúci gól. Šarangovič síce dopravil puk za čiaru korčuľou, ale podľa videorozhodcu tak spravil neúmyselne - 2:2. A mohlo byť aj horšie pre Francúzov, keby Linglet využil chybu Bescha.

Na snímke vľavo prekonaný Galéria fotiek (8) Zdroj: TASR

Bieloruský obrat však prišiel, dokonal ho v 42. minúte po okulahodiacej kombinácii Kulakov. Francúzi reagovali mohutnou ofenzívou. Dve početné výhody ešte nevyužili, v 53. minúte však Bellemare delovkou z pomerne veľkého uhla prekvapil nekoncentrovaného Lalandea. V samom závere riadneho času trafil Linglet dvakrát z jednej pozície žrď. Napriek viacerým šanciam v predĺžení gól nepadol, a tak prišiel na rad rozstrel, v ktorom rozhodol o výhre Francúzov dvoma premenenými nájazdmi Stéphane da Costa. Zo štyroch bieloruských strelcov bol úspešný iba Stefanovič v prvej sérii.

Francúzsko - Bielorusko 4:3 pp a sn (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 13. Treille (T. da Costa, Raux), 21. Fleury (Roussel, S. da Costa), 53. Bellemare (S. Da Costa), rozh. nájazd S. da Costa - 27. Pavlovič (Šarangovič, Vorobej), 38. Šarangovič (Linglet), 42. Kulakov (S. Kosticyn, Vorobej). Rozhodcovia: Odinš (Lot.), Öhlund (Švéd.) – Leermakers (Hol.), Suchánek (ČR), vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 6802 divákov.

Francúzsko: Huet – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Janil, Dame-Malka, Raux – Bellemare, S. da Costa, Roussel – Fleury, T. da Costa, S. Treille – Perret, Meunier, Douay - Claireaux, Ritz, Rech - Lamperier

Bielorusko: Lalande - Lisovec, Korobov, Šinkevič, Chenkel, Jevenko, Vorobej - S. Kosticyn, Kovyršin, Kogalev - Linglet, Šarangovič, Pavlovič - Kulakov, Stas, Demkov - Drozd, Volkov, Karaban - Stefanovič

Viac o téme: Bielorusko Francúzsko Majstrovstvá sveta v hokeji