Francúzom vysnívaný úvod do domáceho šampionátu nevyšiel: Tesná prehra s Nórskom

Nórsko - FrancúzskoNórsko - Francúzsko Zdroj: SITA

PARÍŽ - Nórski hokejoví reprezentanti zvíťazili v sobotňajšom zápase parížskej B-skupiny 81. hokejových MS nad Francúzskom 3:2. Dva góly, vrátane rozhodujúceho, strelil Patrick Thoresen. Francúzi nastúpia na svoj druhý duel na šampionáte už v nedeľu 7. mája o 16.15 h proti Fínom. Nóri si o štyri hodiny neskôr zahrajú proti Švajčiarom.

Vo vyrovnanom zápase si mohli vytvoriť prvé gólové šance francúzski reprezentanti od 7. minúty, keď si zahrali presilovku, no nič poriadne v nej nepredviedli a tak sa Nóri v pohode ubránili. V 11. minúte zastavil teč Rosseliho Olsena pohotovo betónom Huet. Na druhej strane pohrozil Rech, ktorý sa vyhol dvom obrancom, ale netrafil priestor troch žrdí. Góly začali padať až od druhej tretiny.

Už v jej úvode mal veľkú šancu Fleury, no z tesnej blízkosti ani on nenamieril presne. Nóri sa následne ubránili ďalšej početnej výhode a v 26. minúte prvýkrát udreli. M. Olimb prihral spoza bránky bratovi K. A. Olimbovi a ten z veľkého uhla nachytal Hueta - 1:0. Potom si zahrali presilovku aj severania a hneď prvú, o dvoch hráčov, v zápase premenili na druhý gól. M. Olimb tentokrát našiel pred bránkou voľného Thoresena a tomu stačilo už len nastaviť hokejku - 2:0. Domáci znížili v závere tretiny. Pri hre 4 na 4 prepasíroval puk do siete S. da Costa.

V 50. minúte poistil vedenie Nórov Thoresen, ktorý vystrelil z pravého kruhu spoza hráča. Francúzom sa však podarilo znížiť už desať sekúnd po buly. Opäť sa presadil S. da Costa. Reprezentanti galského kohúta v závere už nedokázali vyrovnať a nepomohla im k tomu ani hra bez brankára.

Viac o téme: Nórsko Francúzsko Majstrovstvá sveta v hokeji
  • Zdroj: TASR, športky