VIDEO Lotyši sa taktiež potrápili s Talianskom: Po víťazstve sú v čele našej skupiny!

Hráči Lotyšska oslavujú gól Hráči Lotyšska oslavujú gól Zdroj: TASR

KOLÍN NAD RÝNOM - Hokejisti Lotyšska zvládli utorkový zápas A-skupiny v Kolíne nad Rýnom na 81. majstrovstvách sveta, keď zdolali nepríjemné Taliansko tesne 2:1. Zverenci kanadského trénera Boba Hartleyho vyhrali aj tretí duel na turnaji a ako jediní si v "áčku" držia stopercentnú bilanciu v základnom hracom čase.

Lotyši majú po troch stretnutiach na konte plný počet deviatich bodov a sú na čele skupiny pred Rusmi, Američanmi aj Švédmi. Talianom patrí predposledné siedme miesto s jedným bodom.

Skóre duelu otvoril v 4. min taliansky reprezentant Marco Insam, keď vybojoval puk v strednom pásme a vymietol pavučinu v pravom hornom rohu bránky Elvisa Merzlikinsa. V 13. min hlavní rozhodcovia trochu prísne vylúčili Giovanniho Moriniho a v presilovej hre vyrovnal Andris Džeriňs, ktorý pred gólmanom Andreasom Bernardom tečoval strelu Guntisa Galviňša od modrej čiary. V druhej časti hry boli aktívnejší Taliani, v tretej tretine zasa Lotyši, čo im napokon prinieslo víťazný gól v predposlednej minúte stretnutia. Druhý zásah v zápase a tretí na turnaji si pripísal Džeriňš. Taliani v závere ešte skúsili hru bez brankára, ale neúspešne.

Viac o téme: Taliansko Lotyšsko Majstrovstvá sveta v hokeji