VIDEO Húževnatí Lotyši zaskočili Američanov: USA muselo doťahovať dvojgólový náskok

USA - Lotyšsko
USA - Lotyšsko

KOLÍN NAD RÝNOM - Hokejisti Spojených štátov amerických zvíťazili 5:3 nad Lotyšmi v úvodnom sobotňajšom zápase "slovenskej" A-skupiny v Kolíne nad Rýnom na MS v Nemecku a Francúzsku. Američania v druhej tretine priebežne zaostávali 1:3, do prestávky však zmazali manko a v závere tretej časti rozhodli o svojom triumfe gólmi Andrewa Coppa a Dylana Larkina; druhý menovaný skóroval do prázdnej bránky.

Američania sa vyšvihli na prvú priečku A-skupiny, majú 12 bodov. Ešte v sobotu ich môžu odsunúť jedenásťbodoví Rusi, ktorí majú k dobru popoludňajší súboj proti Slovákom (16.15 h). Lotyši s 9 bodmi figurujú na 4. pozícii.

 

Hlasy (zdroj: iihf.com):

Teodors Blugers (útočník Lotyšska, strelec gólu): "Mám pocit, že sme hrali celkom dobre, najmä v prvej tretine. Zopár chýb v obrane nás však stálo lepší výsledok. Pred rozhodujúcim gólom sme potrebovali vydržať už iba niekoľko minút, žiaľ, vtedy nám súper odskočil. Naším cieľom je štvrťfinále, máme k dispozícii ešte dve stretnutia. Budeme na ne pripravení."

Andrew Copp (útočník USA, strelec víťazného gólu): "Vzhľadom na nepríjemnosti v prvej časti duelu je to veľké víťazstvo. Lotyši najmä v úvodných dvoch tretinách hrali naozaj dobre. Obrat sa nám podaril aj v súboji proti Švédom. Tento tím má mentálnu silu. Vieme, že môžeme otočiť zápas proti komukoľvek, toto vedomie a viera vo vlastné sily nás môžu na turnaji dostať ďaleko."

 


Tagy: USA Lotyšsko Majstrovstvá svet v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: Youtube

DISKUSIA