VIDEO Dortmund víťazstvom preskočil Hoffenheim, Lipsko získalo priame miesto v LM

Pierre-Emerick AubameyangPierre-Emerick Aubameyang Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Borussie Mönchengladbach v zostave so slovenským stredopoliarom Lászlóom Bénesom remizovali v sobotňajšom domácom zápase 32. kola nemeckej bundesligy s Augsburgom 1:1. Aspoň bod pre M'Gladbach zachránil gólom vo štvrtej minúte nadstaveného času Andre Hahn.

V šlágri kola zvíťazila Borussia Dortmund nad Hoffenheimom 2:1 a dostala sa pred súpera na tretie miesto tabuľky zaručujúce priamu účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov 2017/2018.

Už istý majster Bayern Mníchov si poradil so zostupujúcim Darmstadtom 1:0 zásluhou gólu španielskeho obrancu Juana Bernata, ktorý padol už v 18. minúte. Hostia mali v 86. minúte veľkú príležitosť na vyrovnanie, ale Hamit Altintop nepremenil jedenástku.

Hertha Berlín s Petrom Pekaríkom na pravom kraji obrany podľahla doma Lipsku 1:4. Nováčik súťaže a jeho "čierny kôň" si vďaka skalpu tímu z hlavného mesta a umiestneniu v Top 3 definitívne zabezpečil účasť v novej edícii skupinovej fázy Ligy majstrov.

Výsledky sobotňajších stretnutí 32. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže I. bundesligy:

Bayern Mníchov - Darmstadt 1:0 (1:0)
Gól: 18. Bernat

Dortmund - Hoffenheim 2:1 (1:0)
Góly: 4. Reus, 82. Aubameyang - 85. Kramarič (z pok. kopu)

Góly: 85. Khedira (vl.) - 11. a 54. Werner, 89. a 90.+2 Selke
/P. Pekarík odohral celý zápas, O. Duda (obaja Hertha) sedel na lavičke náhradníkov/

Viac o téme: Bayern Mníchov Borussia Dortmund Borussia Mönchengladbach