Martikán v Čunove triumfoval nad Slafkovským: Dukátovú zdolali až dve súperky!

Michal Martikán
Michal Martikán

ČUNOVO - V úvodných nominačných pretekoch slovenských vodných slalomárov v Čunove zaujal suverénny triumf Michala Martikána nad Alexandrom Slafkovským v C1. Dvojnásobný olympijský šampión zdolal úradujúceho majstra Európy aj víťaza Svetového pohára o takmer 5 sekúnd.

Pri neúčasti strieborného olympionika z Ria de Janeiro Beňuša bol tretí Jerguš Baďura, ktorý reprezentuje Nórsko. Kategóriu C2 ovládli úradujúci olympijskí šampióni Ladislav a Peter Škantárovci, ktorí zdolali trojnásobne zlatých olympionikov bratov Pavla a Petra Hochschornerovcov. V kategórii K1 triumfovali Jakub Grigar a Eliška Mintálová. Štvrtá žena z OH 2016 Jana Dukátová skončila až na treťom mieste.

Súboje o nominačné body do reprezentačného tímu budú v areáli Divoká voda budú pokračovať v nedeľu. Ďalšie dve kolá odjazdia pretekári o týždeň neskôr v rámci 69. ročníka Medzinárodného tatranského slalomu. Ohodnotenie troch najlepších výsledkov sa spočíta, najhorší sa nebude brať do úvahy. V prípade rovnakého počtu bodov z nominačných pretekov sa určí poradie medzi pretekármi podľa aktuálneho poradia v rebríčku Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF). V tomto smere ide o novinku.


Tagy: Michal Martikán Jana Dukátová Alexander Slafkovský

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA