VIDEO Arsenal ovládol šláger s United, Liverpool môže mrzieť zahodená penalta

Francis Coquelin a Wayne Rooney v súboji o loptuFrancis Coquelin a Wayne Rooney v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - V šlágri 36. kola najvyššej anglickej súťaže zvíťazili futbalisti Arsenalu Londýn nad Manchestrom United 2:0. O triumfe "kanonierov" rozhodla trojminútová sekvencia v druhom polčase. V 54. minúte sa po tečovanej strele presadil Granit Xhaka. Tesne na to zvýšil po hlavičke Danny Welbeck. Zverenci trénera Arsenea Wengera stále môžu pomýšľať na účasť v Lige majstrov, na štvrtý Manchester City strácajú šesť bodov, majú však zápas k dobru. United figurujú na piatej priečke s dvojbodovým náskokom pred Arsenalom, ale odohrali o zápas viac ako ich nedeľňajší súper.

Futbalisti Liverpoolu stratili ďalšie cenné body v boji o miestenku v Lige majstrov, keď len remizovali na domácom trávniku so Southamptonom 0:0. Zverenci trénera Jürgena Kloppa zahodili veľkú šancu na víťazstvo v 66. minúte, keď nepremenil jedenástku James Milner.

Arsenal Londýn - Manchester United 2:0 (0:0)
Góly: 54. Xhaka, 57. Welbeck

FC Liverpool - FC Southampton 0:0

Viac o téme: FC Liverpool Southampton