VIDEO Chapecoense znova na nohách: Hráči získali prvú trofej od leteckej tragédie

Chapecoense získalo prvú trofej od novembrovej leteckej tragédieChapecoense získalo prvú trofej od novembrovej leteckej tragédie

SAO PAULO - Brazílsky futbalový klub Chapecoense získal svoju prvú trofej od novembrovej leteckej tragédie, pri ktorej zahynuli takmer všetci hráči tohto tímu. V noci na pondelok síce prehral doma s Avai 0:1, napriek tomu úspešne obhájil titul v ligovej súťaži brazílskeho štátu Santa Catarina. Pre Chapecoense je to už šiesta trofej v tejto súťaži, informovala agentúra AP.

Chapecoense môže vybojovať ďalší titul vo štvrtok v Kolumbii, kde sa stretne vo finále Recopa Sudamericana proti Atleticu Nacional. Prvý zápas vyhralo Chapecoense doma 2:1. Recopa Sudamericana je duel medzi úradujúcim držiteľom Pohára osloboditeľov a šampiónom Copa Sudamericana. Chapecoense udelili pohár pre víťaza Copa Sudamericana po leteckom nešťastí v Kolumbii cestou na finálovú odvetu. Pri tragédii zahynulo 71 ľudí, z toho 19 hráčov a 24 ďalších členov realizačného tímu.

Viac o téme: Chapecoense AF