Cíger pripravil proti Dánom zmeny: Slová kouča pred mimoriadne dôležitým zápasom!

Tréning slovenskej reprezentácie na čele so Zdenom Cígerom
Tréning slovenskej reprezentácie na čele so Zdenom Cígerom

KOLÍN NAD RÝNOM - Slovenská hokejová reprezentácia nastúpi v utorkovom zápase na 81. majstrovstvách sveta v Nemecku a Francúzsku proti výberu Dánska s brankárom Júliusom Hudáčkom. Informoval o tom tréner brankárov pri slovenskom tíme Peter Kosa. Slováci na turnaji zatiaľ odohrali dve stretnutia, Talianov zdolali 3:2 po predĺžení a Lotyšom podľahli 1:3.

Proti Dánsku nastúpia v kolínskej Lanxess Arene v utorok o 20.15 h, presne o deň neskôr ich čaká súboj proti domácim Nemcom. Nasledovať budú dva dni voľna a počas víkendu zápasy proti Rusom a Američanom. Účinkovanie v základnej A-skupine Slováci uzavrú v utorok 16. mája o 12.15 h zápasom proti Švédom. "Musíme hrať kolektívne a njamä disciplinovane. Chlapci sú nabudení, musíme najmä vymyslieť niečo smerom dopredu. Rozhodujú maličkosti. Nesmieme súperovi nechať ani kúsok ľadu," poznamenal tréner Zdeno Cíger pred zápasom s Dánskom.

Hlavný kouč tímu SR urobil niekoľko zmien v zložení útokov. Do prvého sa ku kapitánovi Vladimírovi Draveckému a Dávidovi Skokanovi posunul na centra Tomáš Zigo, druhý a tretí útok zostali bez zmien (Miklík, Bližňák, Marcel Haščák a Cingeľ, L. Hudáček, Kudrna). Vo štvrtom nastúpia Pavol Skalický, Tomáš Hrnka a Andrej Šťastný. Obrany zostali takisto bez zmien. "Dostal šancu a uvidíme, ako sa s ňou popasuje. Má dobrý pohyb, takže si myslím, že by to mohlo fungovať," povedal tréner Cíger o Tomášovi Zigovi. Poludňajšie rozkorčuľovanie vynechal zo slovenského družstva iba útočník Jakub Suja, ktorý je nachladnutý a zostal v hotelovej izbe.

Predpokladaná zostava tímu SR na utorkový duel proti Dánsku:

J. Hudáček - Čajkovský, Sersen, P. Čerešňák, A. Jánošík, Gernát, J. Mikuš, P. Trška, Šedivý - Dravecký, Zigo, D. Skokan - Miklík, Bližňák, Marcel Haščák - Cingeľ, L. Hudáček, Kudrna - Skalický, A. Šťastný, Hrnka


Tagy: Július Hudáček Zdeno Cíger Tomáš Zigo

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA