VIDEO Liga majstrov pozná prvého finalistu: Juventus zvládol aj domácu odvetu!

Mario MandžukičMario Mandžukič Zdroj: SITA

TURÍN - Futbalisti Juventusu Turín sa stali prvými finalistami Ligy majstrov 2016/2017, keď zdolali hráčov Monaka 2:1 v utorkovom domácom odvetnom stretnutí semifinále. Juventus 3. júna v Cardiffe zabojuje o svoju tretiu "ušatú trofej", do finále postúpil po deviaty raz. Jeho súper vzíde zo stredajšej odvety madridského derby Atlético - Real. Po prvom zápase má bližšie do finále Real po triumfe 3:0.

"Stará dáma" fakticky rozhodla o postupe už v prvom polčase po góloch Maria Mandžukiča a Daniho Alvesa. Hostia po zmene strán skorigovali zásluhou Kyliana Mbappého, ktorý sa vo veku 18 rokov a 140 dní stal najmladším semifinálovým strelcom v histórii LM. Monako napriek tomu nedokázalo zvrátiť prehru 0:2 z domáceho prvého zápasu.

Juventus otvoril skóre v 33. min, keď Mario Mandžukič na dvakrát zužitkoval center Daniho Alvesa. Brazílsky krídelník v 45. min zdvojnásobil vedenie domácich - po rohovom kope presne zamieril spoza veľkého vápna. Po zmene strán udreli aj hostia, v 69. min z bezprostrednej blízkosti prekonal Gianluigiho Buffona Kylian Mbappé a Juventusu prerušil sériu 690 minút v LM bez inkasovaného gólu.

Viac o téme: Juventus Turín AS Monaco