Cibulková sa lúči s Madridom: Nad jej sily bola francúzska kvalifikantka

Dominika CibulkováDominika Cibulková Zdroj: Profimedia

MADRID - Slovenská tenistka Dominika Cibulková nasadená ako štvrtá podľahla 20-ročnej francúzskej kvalifikantke Océane Dodinovej, 63. v singlovom renkingu, za 81 minút 2:6 a 4:6 v utorňajšom stretnutí 2. kola dvojhry na turnaji WTA Premier Mandatory Mutua Madrid Open v španielskom Madride (dotácia 5 924 318 eur, antuka).

Bol to ich premiérový vzájomný súboj. Cibulková prehrala rovnakým skóre, teda 2:6, 4:6, v Madride aj vlani, ale až vo finále tohto turnaja s Rumunskou Simonou Halepovou.

Od soboty 28-ročná Cibulková si v 1. kole v areáli Caja Mágica v španielskej metropole v nedeľu poradila so srbskou bývalou jednotkou systému Jelenou Jankovičovou za 167 minút tesne 6:4, 5:7, 7:5 z manka 3:5 v rozhodujúcom sete.

Nad zverenkyňou Mateja Liptáka Cibulkovou bol pred štartom v Madride zdravotný otáznik, pretože 14. apríla si pri páde počas tréningu zranila zápästie dominantnej pravej ruky. Nútene vynechala bratislavské fedcupové stretnutie s Holanďankami a absentovala aj predminulý týždeň v Stuttgarte. Do nedele naposledy bola v dianí 27. marca v americkom Miami na Floride, v osemfinálovom 3. kole prehrala s Češkou Luciou Šafářovou.