Obrovský úspech slovenskej výpravy na európskom šampionáte: Reprezentanti siahli na 14 medailí!

Ľubomír Hečko
Ľubomír Hečko

BRATISLAVA - Z úspešného vystúpenia na víkendových ME v kulturistike a fitnes juniorov, žien a mužov sa vrátila početná slovenská výprava, ktorá na šampionáte v španielskej Santa Susanne získala spolu 14 medailí (8-2-4).

Reprezentantky SR vyhrali hodnotenie juniorov, v hodnotení mužov obsadili Slováci tretie miesto. "Naša výprava mala 48 pretekárov. Tímovou prácou sme dosiahli pekné výsledky. Musím povedať, že šampionát bol dobre zorganizovaný, Španieli sa v tomto veľmi zlepšili. Mali sme tam omladený tím, z ktorého nikto nesklamal," bilancoval podujatie šéftréner a člen výkonného výboru Slovenskej asociácie fitnes, kulturistiky a silového trojboja (SAFKST) Ľubomír Hečko. Slováci zaznamenali úspechy aj na diplomatickom fóre. "Tohtoročný šampionát bol pre nás veľmi dôležitý, pretože naša asociácia má nové vedenie. Poslali sme rozšírený káder, počet 48 pretekárov nebýval predtým zvykom. Dali sme šancu aj novým športovcom," uviedol viceprezident SAKFST pre kulturistiku a fitnes Peter Antal a dodal: "Turnaj nebol len o súťažení, ale aj o nadviazaní nových medzinárodných vzťahov. Prítomný bol aj prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel, ktorý rokoval s vedením IFBB o začlenení organizácie do medzinárodných olympijských štruktúr." 

Najúspešnejšou zo slovenských pretekárok bola Michaela Pavleová, ktorá sa stala absolútnou víťazkou vo fitnes junioriek i žien do 163 cm. "Musím povedať, že takýto úspech som vôbec nečakala. Chcela som sa dostať do finále a to sa mi podarilo. Vo vyvrcholení súťaže sme stáli na pódiu tri, tretiu napokon vyhlásili Bulharku," uviedla Pavleová, ktorá triumfovala pred krajankou Annou Hepnerovou. "Po tom, ako vyhlásili Bulharku, mi vyhŕkli slzy do očí, lebo som vedela, že prvé dve budeme my. No a keď som si uvedomila, že som vyhrala, tak sa emócie spustili naplno. Víťazstvo je úplne úžasné. Chcem sa poďakovať asociácii, rodičom, trénerom, bez nich by som takýto úspech nedosiahla," dodala Pavleová.

Cenné kovy na ME 2017 v Santa Susanne získali:

Michaela Pavleová (fitnes junioriek do 163 cm - 1. miesto), Anna Hepnerová (fitnes junioriek do 163 cm - 2. miesto), Kristína Juricová (fitnes junioriek nad 163 cm - 1. miesto), Eva Bániková (fitnes junioriek nad 163 cm - 3. miesto), Andrea Joszayová (body fitnes junioriek open - 1. miesto), Silvia Fialková (body fitnes junioriek open - 2. miesto), Zuzana Kardošová (bikiny fitnes junioriek do 160 cm - 1. miesto), Michaela Pavleová (fitnes žien do 163 cm - 1. miesto), Alexandra Kovlaská (fitnes žien do 163 cm - 3. miesto), Kristína Juricová (fitnes žien nad 163 cm - 1. miesto), Eva Bániková (fitnes žien nad 163 cm - 3. miesto), Alžbeta Peťková (body fitnes žien do 158 cm - 1. miesto), Andrea Neumannová (bikiny fitnes žien do 164 cm - 3. miesto), Marek Leder (kulturistika mužov 40 - 44 rokov - 1. miesto)


Tagy: Ľubomír Hečko Peter Antal Michaela Pavleová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA