Hrbatý prišiel osobne podporiť slovenských hokejistov: Som veľmi emotívny, kričím a povzbudzujem

Dominik Hrbatý
Dominik Hrbatý

KOLÍN - Zápas medzi Slovenskom a Dánskom na MS v sledoval priamo v Kolíne aj Dominik Hrbatý. Bývalý slovenský tenista je veľký hokejový fanúšik. Keď sa mu naskytla šanca vidieť naživo aspoň jeden zápas tímu Zdena Cígera v Lanxess aréne, neváhal ani minútu.

"Bol som riešiť isté podnikateľské veci v Holandsku, ktoré je neďaleko Kolína. Keď som videl, že je to neďaleko dejiska MS, tak som si povedal, že musíme ísť pozrieť chlapcov a povzbudiť náš tím," prezradil Hrbatý. Hoci by vzhľadom na slabú divácku účasť na zápase nebol problém s kúpou lístka, Hrbatý situáciu nepodcenil a vsadil na istotu: "Spojil som sa s hokejovými kamarátmi a vďaka Mirovi Šatanovi a Liborovi Hudáčkovi som zohnal lístky. Veľmi pekne im za to ďakujem. Ako bývalí slovanisti sa veľmi pekne zachovali voči ďalšiemu slovanistovi."

Pre Hrbatého bola osobná účasť na šampionáte vzácna. "Nie často sa mi stáva, aby som videl zápasy hokejových MS. Často som bol v tom čase na turnaji v Ríme, takže som hokej počúval iba v rádiu. Som preto rád, že som sa dostal priamo na šampionát. Našim chlapcom verím. Škoda zápasu s Lotyšskom, v ktorom hrali podľa mňa dobre a počas hry piatich na piatich boli lepší," uviedol Hrbatý, ktorý verí, že Slováci naplnia štvrťfinálové ambície.

Ich ďalšiu cestu šampionátom bude sledovať len na televíznej obrazovke. "Som veľmi emotívny, veľmi rád kričím a povzbudzujem. Často vstávam zo stoličky a zapískam si aj na rozhodcu. Celkovo beriem šport so srdcom a nenecháva ma chladným, keď vidím hrať našich chlapcov," dodal Hrbatý.


Tagy: Dominik Hrbatý Slovensko Zdeno Cíger

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR - Jakub Kotian

DISKUSIA