VIDEO Tomi Kid prehovoril o minulosti: Po zápase rozoberal ring, ponuka od Švajčiarov

Tomi Kid Kovács
Tomi Kid Kovács

GALANTA - Najslávnejší slovenský boxer Tomi Kid Kovács už ukončil aktívnu kariéru a dnes sa venuje trénovaniu detí doma v Galante. V magazíne športovej televízie 213 Tempo v nás prehovoril o tom, čo musel zvládnuť počas aktívnej kariéry.

"Odboxoval som zápas, rozobrali sme ring. Pred zápasom o titul majstra Európy WBO o trištvrte na dvanásť som skladal stoličky a otec mi volal, či mi šibe, veď ma čaká 12-kolový duel. Musel som priložiť ďalších 300 stoličiek, čo je 3000 eur, aby som vedel všetko vyplatiť," spomína dnes už s úsmevom na ťažké časy.


Nemusel sa trápiť na Slovensku, mal lukratívnu ponuku zo zahraničia. Čo rozhodlo, že neodišiel? Pozitívny vzťah k deťom a lokálpatriotizmus. "Keby som nebol taký lokálpatriot, v roku 2011 som dostal zo Švajčiarska ponuku s krásnym platom, služobným bytom, telefónom, autom. Povedali mi, aby som tam šiel s rodinkou. Boxuj tu, spravíme Tomi Kid tím a budem žiť vo Švajčiarsku. Neriešili sme občianstvo, ale bojoval by som pod jeho značkou. Tesne predtým som založil svoj boxerský klub a nemohol som deti nechať len tak," povedal v magazíne moderátorovi Víťovi Chrappovi. Celý rozhovor s Tomi Kidom Kovácsom vysiela športová televízia 213 vo štvrtok o 18:00 v magazíne Tempo v nás.

Toto video nie je vo vašej krajine dostupné.


Tagy: Tomi Kid Kovács Tempo v nás

Zdroj:
športky, 213
Foto:
213

DISKUSIA