Pod Tatrami nová tvár z KHL: Realizačný tím HK Poprad posilnil ruský tréner

Tréner Popradu Marcel Ozimák
Tréner Popradu Marcel Ozimák

POPRAD - Rus Andrej Razin, ktorý v sezóne 2016/2017 viedol kluby Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Avtomobilist Jekaterinburg a Jugra Chanty-Mansijsk, sa stal členom realizačného tímu HK Poprad. Spolupracovať bude s hlavným koučom Marcelom Ozimákom, s ktorým sa už poznajú dlhšie a spolu trénovali aj v KHL.

Razin bol úspešný hokejista, vyhral bývalú ruskú superligu a s Metallurgom Magnitogorsk dvakrát Ligu majstrov. Štyridsaťtriročný odborník bude aj skautom Popradu pre východný blok, pod Tatrami chce pomôcť presadiť sa mladým hokejistom.

"Ruskí hokejisti snívajú o tom, že budú hrať v KHL. Mnohí na to majú schopnosti, ale nepáčia sa manažérom tejto ligy. Mojou snahou bude pomáhať pri výbere hráčov smerom do Popradu. Pôjde predovšetkým o mladých hráčov. Páči sa mi slovenská liga aj slovenský hokej. Pôsobia v nej veľmi zruční hokejisti. Hrá sa tu rozumný, kombinačný hokej. Jediné mínus je rýchlosť. Chcelo by to viac popracovať na agresivite. Verím, že sa nám to všetko podarí," povedal pre klubový web Popradu Razin.


Tagy: HK Poprad Andrej Razin Marcel Ozimák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR – Oliver Ondráš

DISKUSIA